Gündem Haber Girişi: 22.04.2021 - 11:48, Güncelleme: 22.04.2021 - 11:51

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM

 

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM
BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZIN VE BÜTÜN DÜNYA ÇOCUKLARININ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM… “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş sene-i devriyesini, Türkiye’nin ve Dünyanın bütün çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.” Milli egemenliğimizin temelleri atılırken, aziz milletimiz her yaştan ferdiyle zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda birlik ve beraberlik içinde yılmadan mücadele vermiştir. 23 Nisan 1920, milli tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.  Ecdadımız o gün, “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla kenetlenmiş ve istiklalimizden taviz vermeden çıktığı ve büyük mücadeleler verdiği bu yolda, milli iradenin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni de açarak bütün Dünyaya ilan etmiştir.   Türkiye bugün, dünyanın güçlü ve itibarlı ülkelerinden biri durumuna gelmiştir… Kuruluşumuzun ve kurtuluşumuzun sevk ve idaresini yapan Gazi Meclisimiz, Aziz Milletimizin istiklali uğruna gösterdiği fedakârlıkların unutulmaz bir timsali olurken, o günden bu yana daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışmaktadır.   İstiklal Harbinde; kahramanlık destanı yazan aziz milletimiz, Cumhuriyet’in kuruluşunun ardından her alanda hızla gelişmeyi ve ilerlemeyi ilke edinmiş; Türkiye bugün, dünyanın güçlü ve itibarlı ülkelerinden biri durumuna gelmiştir.   Bugüne kadar darbe, cunta ve vesayet girişimleri ile terör saldırılarına karşı da milli iradenin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’cü teröristlere karşı koymasıyla bir defa daha gazilik unvanına sahip olmuştur.   Bütün dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız 23 Nisan Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel tezahürüdür…   Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara hediye edilmesi, milletimizin ve ülkemizin geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olan güvenin bir göstergesidir. Türkiye, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek, onlarının enerjisi ve coşkusuyla 2023, 2053, 2071 ve hatta 2099 hedeflerine ulaşacaktır.   Bütün Dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız 23 Nisan Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel tezahürüdür. Millet olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz. En büyük arzumuz, çocuklarımıza ve gençlerimize çok daha parlak gelecek hazırlayabilmek ve onlara Devletimizin büyük hedeflerine ulaşmasını sağlayacak bilgi ve şuuru verebilmektir.   Bu düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Bütün çocuklarımızın ve bütün dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden tebrik ediyorum.                  Prof. Dr. Veysel EROĞLU
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM

BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZIN VE BÜTÜN DÜNYA ÇOCUKLARININ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI
GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM…

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş sene-i devriyesini, Türkiye’nin ve Dünyanın bütün çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.”

Milli egemenliğimizin temelleri atılırken, aziz milletimiz her yaştan ferdiyle zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda birlik ve beraberlik içinde yılmadan mücadele vermiştir.

23 Nisan 1920, milli tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.  Ecdadımız o gün, “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla kenetlenmiş ve istiklalimizden taviz vermeden çıktığı ve büyük mücadeleler verdiği bu yolda, milli iradenin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni de açarak bütün Dünyaya ilan etmiştir.

 

Türkiye bugün, dünyanın güçlü ve itibarlı ülkelerinden biri durumuna gelmiştir…


Kuruluşumuzun ve kurtuluşumuzun sevk ve idaresini yapan Gazi Meclisimiz,
Aziz Milletimizin istiklali uğruna gösterdiği fedakârlıkların unutulmaz bir timsali olurken, o günden bu yana daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışmaktadır.

 

İstiklal Harbinde; kahramanlık destanı yazan aziz milletimiz, Cumhuriyet’in kuruluşunun ardından her alanda hızla gelişmeyi ve ilerlemeyi ilke edinmiş;
Türkiye bugün, dünyanın güçlü ve itibarlı ülkelerinden biri durumuna gelmiştir.
 

Bugüne kadar darbe, cunta ve vesayet girişimleri ile terör saldırılarına karşı da milli iradenin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’cü teröristlere karşı koymasıyla bir defa daha gazilik unvanına sahip olmuştur.

 

Bütün dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız 23 Nisan Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel tezahürüdür…

 

Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara hediye edilmesi, milletimizin ve ülkemizin geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olan güvenin bir göstergesidir. Türkiye, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek, onlarının enerjisi ve coşkusuyla 2023, 2053, 2071 ve hatta 2099 hedeflerine ulaşacaktır.

 

Bütün Dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız 23 Nisan Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel tezahürüdür. Millet olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz.
En büyük arzumuz, çocuklarımıza ve gençlerimize çok daha parlak gelecek hazırlayabilmek ve onlara Devletimizin büyük hedeflerine ulaşmasını sağlayacak bilgi ve şuuru verebilmektir.

 

Bu düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.
Bütün çocuklarımızın ve bütün dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden tebrik ediyorum.

               

 Prof. Dr. Veysel EROĞLU

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afyonhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.