AFTAT
Haber Girişi: 02.11.2021 - 17:12, Güncelleme: 02.11.2021 - 17:32

30 yıllık geçmişi olan Afyon Lions Kulübü 10 yıl önce kapanmıştı.

 

30 yıllık geçmişi olan Afyon Lions Kulübü 10 yıl önce kapanmıştı.

30 yıllık geçmişi olan Afyon Lions Kulübü 10 yıl önce kapanmıştı.
Uludağ Lions Kulübü sponsorluğunda kurulan Afyon Zafer Lions Kulübü Kurucu Başkanı Hülya Bilgin Özbek, yaptığı konuşmada; “Yaşadığımız bu güzel kente, Afyonkarahisar’ımıza ve yöre insanına hizmet için bir araya geldik. Biz yardım kuruluşu değiliz, amacımız balık tutmaya teşvik etmek. Nerede bize ihtiyaç varsa orada olmak. Yerel yönetimlerle iş birliği içinde çalışmak istiyoruz. Projeler üreterek kentimize uluslararası destek sağlamak, şehrin tanıtımında aktif rol oynamak ve elimizi taşın altına sokmak için geldik” dedi. Afyon Zafer Lions Kulübüne Cumhuriyet Bayramı haftasında kurulmak yakışırdı diyen Özbek, katılımcılarla birlikte Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Afyon Zafer Lions Kulübü Kurucu Başkanı Hülye Bilgin Özbek konuşmasını şöyle sürdürdü, “Afyon Zafer Lions Kulübü aradan geçen on yıldan sonra; Zafer ismiyle tekrar kuruldu. İsmini zaferin kurulduğu topraklardan alan kulüp 21 kurucu üye ile çalışmalarına start verdi. Geceye Lions Kulüpleri Federasyonundan üst düzey yöneticiler de katıldı. Konsey Başkanı İsmet Özer Balta 118 K Genel yönetmeni Neşe Baklacıoğlu, Genel Yönetmen vekilleri, Geçmiş Dönem Genel Yönetmenleri, Bursa, İstanbul, Antalya, Eskişehir, Ankara Lionları ve pek çok konuk katıldı”  Güneyin kalesi Afyon  10 yıl aradan sonra yeniden kurulan Afyon Zafer Lions Kulübü Charter gecesini, 118 K Yönetim Çevresi Onur Kurulu Başkanı Dr. Ender Tukay yönetti. Gecenin kusursuz yapılması için büyük bir özen gösteren Tukay, “Zaferin kazanıldığı toprakları ve Güneyin kalesi olan Afyonkarahisar’da yeniden Lions kulübü kurulmasından son derece mutluyum. Böyle bir geceyi yönetme onuru da bana verildiği için ayrıca gurur duydum” dedi.   Onların hayali gerçek oldu  30 yıllık geçmişi olan Afyon Lions Kulübü 10 yıl önce kapanmıştı. Gölcük Lions Kulübü üyesi ve geçmiş dönem Genel Yönetmeni Tarık Özbek, Afyon’da Lions Kulübünün kapanmasına çok üzülmüştü. Eşi Hülya Bilgin Özbek’e yeniden Afyon’da bir Lions Kulübü kurulması gerektiğini söylemişti. Özbek, “Rahmetli eşim, benimle ya da bensiz Afyon’da mutlaka yeniden Lions kulübü kurulmalı demişti. Ama onun ömrü bu güzel günü görmeye yetmedi. Bu gün onun vasiyetini yerine getirdiğim için çok mutluyum” dedi.  Hülya Bilgin Özbek, kürsüde konuşurken zor anlar yaşadı. Duygulanan Özbek konuşmasını duraksayarak tamamladı. Özbek, “Bu kulüp manevi değerlerle ve iki değerli insanın isteklerini yerine getirmek için çok büyük çaba harcanarak kuruldu. Afyonlu olan 118 K geçmiş dönem Genel Yönetmeni Cengiz Devletkuşu, “Benim iki düğünüm var. Biri Tamer Kunlar’ın genel yönetmen olması, diğeri de Afyon’da yeniden bir Lions Kulübü kurulması demişti. Bu gece aynı zamanda merhum Cengiz Devletkuşu’nun düğün gecesi olsun” dedi.   
30 yıllık geçmişi olan Afyon Lions Kulübü 10 yıl önce kapanmıştı.

Uludağ Lions Kulübü sponsorluğunda kurulan Afyon Zafer Lions Kulübü Kurucu Başkanı Hülya Bilgin Özbek, yaptığı konuşmada; “Yaşadığımız bu güzel kente, Afyonkarahisar’ımıza ve yöre insanına hizmet için bir araya geldik.

Biz yardım kuruluşu değiliz, amacımız balık tutmaya teşvik etmek.

Nerede bize ihtiyaç varsa orada olmak. Yerel yönetimlerle iş birliği içinde çalışmak istiyoruz.

Projeler üreterek kentimize uluslararası destek sağlamak, şehrin tanıtımında aktif rol oynamak ve elimizi taşın altına sokmak için geldik” dedi. Afyon Zafer Lions Kulübüne Cumhuriyet Bayramı haftasında kurulmak yakışırdı diyen Özbek, katılımcılarla birlikte Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Afyon Zafer Lions Kulübü Kurucu Başkanı Hülye Bilgin Özbek konuşmasını şöyle sürdürdü, “Afyon Zafer Lions Kulübü aradan geçen on yıldan sonra; Zafer ismiyle tekrar kuruldu. İsmini zaferin kurulduğu topraklardan alan kulüp 21 kurucu üye ile çalışmalarına start verdi.

Geceye Lions Kulüpleri Federasyonundan üst düzey yöneticiler de katıldı. Konsey Başkanı İsmet Özer Balta 118 K Genel yönetmeni Neşe Baklacıoğlu, Genel Yönetmen vekilleri, Geçmiş Dönem Genel Yönetmenleri, Bursa, İstanbul, Antalya, Eskişehir, Ankara Lionları ve pek çok konuk katıldı” 

Güneyin kalesi Afyon 

10 yıl aradan sonra yeniden kurulan Afyon Zafer Lions Kulübü Charter gecesini, 118 K Yönetim Çevresi Onur Kurulu Başkanı Dr. Ender Tukay yönetti. Gecenin kusursuz yapılması için büyük bir özen gösteren Tukay, “Zaferin kazanıldığı toprakları ve Güneyin kalesi olan Afyonkarahisar’da yeniden Lions kulübü kurulmasından son derece mutluyum.

Böyle bir geceyi yönetme onuru da bana verildiği için ayrıca gurur duydum” dedi.  

Onların hayali gerçek oldu 

30 yıllık geçmişi olan Afyon Lions Kulübü 10 yıl önce kapanmıştı.

Gölcük Lions Kulübü üyesi ve geçmiş dönem Genel Yönetmeni Tarık Özbek, Afyon’da Lions Kulübünün kapanmasına çok üzülmüştü.

Eşi Hülya Bilgin Özbek’e yeniden Afyon’da bir Lions Kulübü kurulması gerektiğini söylemişti.

Özbek, “Rahmetli eşim, benimle ya da bensiz Afyon’da mutlaka yeniden Lions kulübü kurulmalı demişti. Ama onun ömrü bu güzel günü görmeye yetmedi.

Bu gün onun vasiyetini yerine getirdiğim için çok mutluyum” dedi. 

Hülya Bilgin Özbek, kürsüde konuşurken zor anlar yaşadı. Duygulanan Özbek konuşmasını duraksayarak tamamladı.

Özbek, “Bu kulüp manevi değerlerle ve iki değerli insanın isteklerini yerine getirmek için çok büyük çaba harcanarak kuruldu. Afyonlu olan 118 K geçmiş dönem Genel Yönetmeni Cengiz Devletkuşu, “Benim iki düğünüm var.

Biri Tamer Kunlar’ın genel yönetmen olması, diğeri de Afyon’da yeniden bir Lions Kulübü kurulması demişti.

Bu gece aynı zamanda merhum Cengiz Devletkuşu’nun düğün gecesi olsun” dedi.   

Afyon HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afyonhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.