AFTAT
Haber Girişi: 13.08.2021 - 11:38, Güncelleme: 13.08.2021 - 13:11

AFYON İHH YANGINLARIN İLK GÜNÜNDEN BERİ SAHADA

 

AFYON İHH YANGINLARIN İLK GÜNÜNDEN BERİ SAHADA

AFYON İHH YANGINLARIN İLK GÜNÜNDEN BERİ SAHADA
AFYON İHH YANGINLARIN İLK GÜNÜNDEN BERİ SAHADA Afyon İHH Arama Kurtarma Ekiplerimiz Orman Yangınlarında Aktif Olarak Görev Aldı. Afyon IHH olarak insana ve insanlığa dair her daim hayırlı faaliyetler yürütmekteyiz. Bunlar İhtiyaç sahiplerine ayni veya nakdi yardımlar dağıtmak, Yetimlerin sevinçlerine şahitlik etmek, Kadın kollarımızın el emeği göz nuru ürünleriyle ihtiyaç sahiplerine destek olmak, Gençlerle birlikte sosyal kültürel sanatsal sportif faaliyetler yapmak, Eğitim çalışmalarına destek olmak, Kamu yararına sosyal sorumluluk çalışmaları yapmak, Toplumsal olaylarda kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla farkındalık çalışmaları yapmak, Mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşlerimize medeniyetimizin bize öğrettiği şefkat ve merhamet elini uzatmak, .. vs hayırlı işler diye sayabiliriz. Aynı zamanda Afyon İHH olarak insanlarımızın zor zamanlarında deprem, sel, orman yangını, salgın-pandemi gibi afet ve acil durumlarda arama kurtarma ve acil yardım faaliyetlerde bulunmak çalışma alanlarımızın içerisindedir. Hatta 18 kişilik deneyimli ekiplerimiz bu konularda temel ihtiyaç olan ilk yardım, Arama Kurtarma, Sualtı Dalgıçlık, Telsiz kullanma, dağcılık, psikososyal destek,….vs gibi alanlarda eğitimlerini devletimizin ilgili ve yetkili birimlerinden almıştır. Tamamen gönüllü olarak birçok afet bölgesinde arama kurtarma ve acil yardım çalışmalarına devam etmektedir. Gerek iki yıl önceki Denizli depremi, İzmir depremi, gerek ilimiz genelindeki kayıp arama çalışmaları ve gerekse son günlerde yaşanan orman yangınlarında da aktif gönüllü olarak çalışmalara katılmışlardır. İHH İnsani Yardım Vakfının koordinesinde, Afyon İHH olarak 3 Ağustos tarihinde 7 kişilik ekibimiz Isparta Sütçüler bölgesindeki yangınları söndürmeye gitmiş 3 günlük çalışma gerçekleştirmiştir. 6 Ağustos tarihinde 5 kişilik ekibimiz aydın Çine’deki yangınları söndürmeye gitmiş 3 günlük çalışma gerçekleştirmiştir. 11 Ağustos tarihinde de Burdur Bucak’daki yangınları söndürmeye gitmiş ve halen o bölgede çalışmalarına devam etmektedir. Tamamen gönüllü olarak çalışan arama kurtarma ekiplerimiz devletimizin bölgedeki kontrol merkezinin koordinasyonuna tabi olarak gerektiğinde 32 saat aralıksız çalışmalar yapmış ve yapmaya da devam etmektedir. Afyon İHH olarak her daim insana ve insanlığa dair hayırlı çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz inşallah, bu vesile ile yoğun ve zorlu çalışmalara hiç çekinmeden katılan arama kurtarmadaki gönüllü kardeşlerimize desteklerini esirgemeyen hemşerilerimize ve yetkililere teşekkür ederiz.                                                                                               Ahmet ERTÜRK Afyon İHH Dernek Başkanı
AFYON İHH YANGINLARIN İLK GÜNÜNDEN BERİ SAHADA

AFYON İHH YANGINLARIN İLK GÜNÜNDEN BERİ SAHADA

Afyon İHH Arama Kurtarma Ekiplerimiz Orman Yangınlarında Aktif Olarak Görev Aldı.

Afyon IHH olarak insana ve insanlığa dair her daim hayırlı faaliyetler yürütmekteyiz. Bunlar

 • İhtiyaç sahiplerine ayni veya nakdi yardımlar dağıtmak,
 • Yetimlerin sevinçlerine şahitlik etmek,
 • Kadın kollarımızın el emeği göz nuru ürünleriyle ihtiyaç sahiplerine destek olmak,
 • Gençlerle birlikte sosyal kültürel sanatsal sportif faaliyetler yapmak,
 • Eğitim çalışmalarına destek olmak,
 • Kamu yararına sosyal sorumluluk çalışmaları yapmak,
 • Toplumsal olaylarda kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla farkındalık çalışmaları yapmak,
 • Mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşlerimize medeniyetimizin bize öğrettiği şefkat ve merhamet elini uzatmak, .. vs hayırlı işler diye sayabiliriz.

Aynı zamanda Afyon İHH olarak insanlarımızın zor zamanlarında deprem, sel, orman yangını, salgın-pandemi gibi afet ve acil durumlarda arama kurtarma ve acil yardım faaliyetlerde bulunmak çalışma alanlarımızın içerisindedir.

Hatta 18 kişilik deneyimli ekiplerimiz bu konularda temel ihtiyaç olan ilk yardım, Arama Kurtarma, Sualtı Dalgıçlık, Telsiz kullanma, dağcılık, psikososyal destek,….vs gibi alanlarda eğitimlerini devletimizin ilgili ve yetkili birimlerinden almıştır. Tamamen gönüllü olarak birçok afet bölgesinde arama kurtarma ve acil yardım çalışmalarına devam etmektedir.

Gerek iki yıl önceki Denizli depremi, İzmir depremi, gerek ilimiz genelindeki kayıp arama çalışmaları ve gerekse son günlerde yaşanan orman yangınlarında da aktif gönüllü olarak çalışmalara katılmışlardır.

İHH İnsani Yardım Vakfının koordinesinde, Afyon İHH olarak

 • 3 Ağustos tarihinde 7 kişilik ekibimiz Isparta Sütçüler bölgesindeki yangınları söndürmeye gitmiş 3 günlük çalışma gerçekleştirmiştir.
 • 6 Ağustos tarihinde 5 kişilik ekibimiz aydın Çine’deki yangınları söndürmeye gitmiş 3 günlük çalışma gerçekleştirmiştir.
 • 11 Ağustos tarihinde de Burdur Bucak’daki yangınları söndürmeye gitmiş ve halen o bölgede çalışmalarına devam etmektedir.

Tamamen gönüllü olarak çalışan arama kurtarma ekiplerimiz devletimizin bölgedeki kontrol merkezinin koordinasyonuna tabi olarak gerektiğinde 32 saat aralıksız çalışmalar yapmış ve yapmaya da devam etmektedir.

Afyon İHH olarak her daim insana ve insanlığa dair hayırlı çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz inşallah, bu vesile ile yoğun ve zorlu çalışmalara hiç çekinmeden katılan arama kurtarmadaki gönüllü kardeşlerimize desteklerini esirgemeyen hemşerilerimize ve yetkililere teşekkür ederiz.

                                                                                              Ahmet ERTÜRK

Afyon İHH Dernek Başkanı

Afyon HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afyonhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.