Gündem Haber Girişi: 03.04.2021 - 11:06, Güncelleme: 03.04.2021 - 11:06

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanlığında Devir teslim Töreni

 

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanlığında Devir teslim Töreni

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanlığında Devir teslim Töreni
 Erdemliler hareketi olan Memur Sen  Konfederasyonu, kurulduğu günden bu güne kadar isimlerini burada sayamayacağımız kadar çok inanmışlar ordusunun gayretleri, fedakarlıkları ve azimleri ile Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü haline gelmiştir.    Kimsesizlerin kimsesi, mağdur ve mazlumların hamisi, çalışanların sesi ve sözü olmuştur. Emek, ekmek ve alın terinin  kutlu mücadelesini verirken temel parolalarımızdan biri olan ve Rahmetli Muhsin Başkan tarafından veciz bir şekilde ifade edilen “Nimeti kullananlar külfete katlansın, külfete katlananlar nimete ulaşsın”denkleminin dengesini savunan Memur-Sen ailesinde, zaman içerisinde emanet elden ele, gönülden gönüle aktarılmaktadır. Bu minvalde Memur Sen Konfederasyonu Afyonkarahisar İl Temsilciliği görevini 26/06/20119 tarihinden itibaren başarı ile yürüten, gerek yurt içi gerek yurt dışı faaliyetleriyle değer katan Eğitim Bir-Sen Şube Başkanımız Mustafa ARSLAN’ın, Eğitim Bir-Sen’ deki iş yoğunluğundan dolayı İl Temsilciliği görevinde bayrak değişimi gereği hasıl olmuştur. Kıymetli Başkanımıza çok teşekkür eder, yaptığı katkılardan dolayı şükranlarımızı sunarız. Memur–Sen Konfederasyonu İl ve İlçe Temsilciliği Yönetmeliği hükümlerine göre Memur Sen Afyonkarahisar Şube Başkanları/Temsilcileri ittifakla Büro Memur-Sen Şube Başkanı Ali KESKİN’i Memur-Sen İl Temsilcisi olarak seçmiştir. Memur-Sen  Genel Merkez Yönetim Kurulunca onaylanıp yetkilendirilen Büro Memur-Sen Şube Başkanı Ali KESKİN, Memur Sen İl Temsilciliği vazifesini ifa edecektir. Yeni Başkanımızı da tebrik eder, beraber yürüyeceğimiz bu yolda muvaffakiyetler dileriz. Memur Sen’in yeniden tanımladığı sendikacılıkta, vizyon, misyon ve amaç kavramları ile donatılmış olan hak arama yolculuğunda, yol aynıdır, hedef aynıdır, yalnızca sancaktar değişmektedir.   Memur-Sen Afyonkarahisar şube başkanları ve temsilcileri olarak “kurucu liderimiz Mehmet Akif İnan’ın  dizelerindeki “Türkümüz dünyayı kardeş bilendir, Gökleri insanın ortak tarlası” anlayışıyla kucaklayıcı, merhamet eksenli bir duruşun en güzel örnekliğini sunan bir hareketin neferi olma idrakiyle faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.  Yine Mehmet Akif’in   “Allah’a dayan, sa’ye sarıl, hikmete râm ol… Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol   Tanımlamasındaki çalışkanlığı şiar edinip, durmaksızın gayret ederek, Kamu Çalışanlarının sesi olmaya, Sendikacılığın sesini değil sözünü yükseltmeye devam edeceğiz. Yerelden evrensele uzanan mücadele yolunda durmadan yürüyeceğiz. Üyelerimizden aldığımız güçle inisiyatif alarak, kadim Medeniyet değerlerinden aldığımız anlam ve  enerjiyle durmaksızın yeni ufuklar açıp, Akif İnan’ın, “Daha iyisi var her zaman, sınırı yok mükemmele varmanın, zaman ne getirir bilinmez ama daha iyi olmalıyız yarın” diyerek,  iyilik yürüyüşümüzü gelecek nesillere aktarmanın gayreti içinde olacağız. Saygılarımızla…   Memur-Sen Afyonkarahisar İl Temsilciliği  
Eğitim Bir-Sen Şube Başkanlığında Devir teslim Töreni

 Erdemliler hareketi olan Memur Sen  Konfederasyonu, kurulduğu günden bu güne kadar isimlerini burada sayamayacağımız kadar çok inanmışlar ordusunun gayretleri, fedakarlıkları ve azimleri ile Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü haline gelmiştir.

   Kimsesizlerin kimsesi, mağdur ve mazlumların hamisi, çalışanların sesi ve sözü olmuştur. Emek, ekmek ve alın terinin  kutlu mücadelesini verirken temel parolalarımızdan biri olan ve Rahmetli Muhsin Başkan tarafından veciz bir şekilde ifade edilen “Nimeti kullananlar külfete katlansın, külfete katlananlar nimete ulaşsın”denkleminin dengesini savunan Memur-Sen ailesinde, zaman içerisinde emanet elden ele, gönülden gönüle aktarılmaktadır.

Bu minvalde Memur Sen Konfederasyonu Afyonkarahisar İl Temsilciliği görevini 26/06/20119 tarihinden itibaren başarı ile yürüten, gerek yurt içi gerek yurt dışı faaliyetleriyle değer katan Eğitim Bir-Sen Şube Başkanımız Mustafa ARSLAN’ın, Eğitim Bir-Sen’ deki iş yoğunluğundan dolayı İl Temsilciliği görevinde bayrak değişimi gereği hasıl olmuştur. Kıymetli Başkanımıza çok teşekkür eder, yaptığı katkılardan dolayı şükranlarımızı sunarız.

Memur–Sen Konfederasyonu İl ve İlçe Temsilciliği Yönetmeliği hükümlerine göre Memur Sen Afyonkarahisar Şube Başkanları/Temsilcileri ittifakla Büro Memur-Sen Şube Başkanı Ali KESKİN’i Memur-Sen İl Temsilcisi olarak seçmiştir.

Memur-Sen  Genel Merkez Yönetim Kurulunca onaylanıp yetkilendirilen Büro Memur-Sen Şube Başkanı Ali KESKİN, Memur Sen İl Temsilciliği vazifesini ifa edecektir.

Yeni Başkanımızı da tebrik eder, beraber yürüyeceğimiz bu yolda muvaffakiyetler dileriz.

Memur Sen’in yeniden tanımladığı sendikacılıkta, vizyon, misyon ve amaç kavramları ile donatılmış olan hak arama yolculuğunda, yol aynıdır, hedef aynıdır, yalnızca sancaktar değişmektedir.

 

Memur-Sen Afyonkarahisar şube başkanları ve temsilcileri olarak “kurucu liderimiz Mehmet Akif İnan’ın  dizelerindeki “Türkümüz dünyayı kardeş bilendir,

Gökleri insanın ortak tarlası” anlayışıyla kucaklayıcı, merhamet eksenli bir duruşun en güzel örnekliğini sunan bir hareketin neferi olma idrakiyle faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.  Yine Mehmet Akif’in

 

“Allah’a dayan, sa’ye sarıl, hikmete râm ol…

Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol

 

Tanımlamasındaki çalışkanlığı şiar edinip, durmaksızın gayret ederek, Kamu Çalışanlarının sesi olmaya, Sendikacılığın sesini değil sözünü yükseltmeye devam edeceğiz. Yerelden evrensele uzanan mücadele yolunda durmadan yürüyeceğiz.

Üyelerimizden aldığımız güçle inisiyatif alarak, kadim Medeniyet değerlerinden aldığımız anlam ve  enerjiyle durmaksızın yeni ufuklar açıp, Akif İnan’ın, “Daha iyisi var her zaman, sınırı yok mükemmele varmanın, zaman ne getirir bilinmez ama daha iyi olmalıyız yarın” diyerek,  iyilik yürüyüşümüzü gelecek nesillere aktarmanın gayreti içinde olacağız. Saygılarımızla…

 

Memur-Sen Afyonkarahisar İl Temsilciliği

 

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afyonhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.