İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber
12 Şubat 2020 - Çarşamba 12:29 Bu haber 939 kez okundu
 
SAĞLIK Haberi

Göz Hastalıkları Uzmanı İbrahim Ethem Ay tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonrası hastaların dışarı gitmeden ilçede ameliyat olmasından memnun oldukları ifade edildi.
Hastaneye kazandırılan yeni cihazlar ile dikişsiz katarakt ameliyatları ve göz içi lens implantasyonu yönteminin uygulandığını anlatan Ay, “Katarakt ameliyatlarını yapmaya başladık.

Bu bir imkan meselesi bu imkanları bize sağlayan, İl Sağlık Müdürlüğümüze ve hastane yönetimimize çok teşekkür ediyorum.

Buraya cihazın kazandırılmasında, kurulmasında ve ameliyatların yapılmasında vesile olan arkada çok ciddi bir ekip var. Türkiye idareci bazlı bir ülkedir. İdareci bir yerde iyi ise orası abad olur bizde idarecilerimizden son derece memnunuz.

Bana bu imkanlar sağlanmasa benim hastaya yapabileceklerim sınırlıdır” dedi.


İlçede şuan için gözyaşı ameliyatlarının çok yoğun olduğunu belirten Ay, “Gözyaşı kanalı tıkalı olan hastalarımızın genelde bir veya iki gözünde sulanmalar olur.

Bu ameliyatları çokça yapıyoruz. Bunun yanında şaşılık ameliyatlarımız ile katarakt ameliyatlarımız başladı. Katarakt ameliyatlarımıza yeni bir mikroskop gelmeden önce dikişli katarakt ameliyatları yapıyorduk.

Dikişli katarakt ameliyatları da meşakkatli ve eski bir teknolojidir. Ama oda yine de pekçok hastanın sorununa deva oluyordu.

Şimdi ise çok daha kaliteli bir cihaz ile devam ediyoruz. Önceki çalıştığım üniversite de bulanan cihaza denk kalitede bir mikroskop ve katarakt cihazı temin edildi. Bizimde bunu temin edenlere teşekkür etmemiz ve burdaki insanlara hizmet etmemiz düşüyor” dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı