Haber
23 Haziran 2016 - Perşembe 03:26 Bu haber 1719 kez okundu
 
KARDEŞLİK İFTARI"NDA ÜÇÜNCÜ BULUŞMA
YAŞAM Haberi
KARDEŞLİK İFTARI

"KARDEŞLİK İFTARI"NDA ÜÇÜNCÜ BULUŞMA

         Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde başlatılan "Kardeşlik İftarı"nın üçüncüsü geniş katılımla Belediye Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

         Afyonkarahisar Belediyesi ile İHH Afyonkarahisar İl Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen iftar programında yetim çocuklar bir kez daha sevindirildi. İftara, Vali Aziz Yıldırım, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Kadın Kolları ve İHH Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, işadamları, yetimler ve mülteciler katıldı.

         "YETİMLERİMİZ BİZİM GELECEĞİMİZDİR"

         İHH Afyonkarahisar İl Temsilcisi Ahmet Ertürk iftar sonrası yaptığı açıklamada, “O Bir Yetimdi Dünyayı Değiştirdi” sloganı ile çıktıkları yolda Peygamber Efendimizin kutsal emanetleri olarak tanımladığı yetimlerle birlikte iftar yapmaktan son derece mutlu olduklarını belirtti. Yetimlere onların dünyadaki bir günlerini değiştirme noktasında talip olduklarını; ancak asıl taleplerinin başka olduğunu söyleyen Ertürk; “Bizim asıl amacımız bu bir günde ahiretimizi kurtarmayı hedefliyoruz. Aslında kazanan yetimlerimiz değil. Onlar kazandıranlarımız. Yetimlerimiz geleceğimiz, yarınlarımız, ahiretimizdir” dedi.

         "VAKIF OLARAK ÇOK ETKİN ÇALIŞIYORUZ"

         İHH’nın 81 ilde teşkilatlanmasını tamamladığını söyleyen Ertürk şöyle konuştu: “Bizler Afyon İHH olarak şu anda 17 ilçemizde teşkilatlanmamızı tamamladık. Birçok çalışmalarda Afyon İHH olarak etkin şekilde yer almaktayız. Gençlik kollarımız, kadın kollarımız bununla beraber Uluslararası Öğrenci Derneğimiz ve bu kapsamda vermiş oldukları çalışmalarla her daim gündemdeyiz. Kermesler, stantlar, tanıtım programları çeşitli projeler yaptık. Arakan’da, Suriye’de mülteci ailelere yönelik birçok projemiz var. Ramazan ayında 250’ye yakın kumanyamızın dağıtımını tamamladık. Kumanya dağıtımında 2 bine yakın hedefimiz bulunuyor. Şu anda yardımlarımız devam ediyor” diye konuştu.

         BAŞKAN ÇOBAN HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR ETTİ

         Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde başlattığı kardeşlik iftarlarının üçüncüsünü gerçekleştirdiklerini söyledi. Afyonkarahisar Belediyesi olarak İHH teşkilatı ile birlikte üç yıldır bu etkinliği hiç ara vermeden gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Çoban “Afyonkarahisarımızın merkezinden, ilçelerinden katılımın yanında misafir kabul ettiğimiz muhacir kardeşlerimizden Iraklı, Suriyeli, Afganistanlı, İranlı olmak üzere bin 500 çocuğumuz bayram öncesi giydirildi. Bunlar giydirilirken Afyonlu işadamlarımız, hayırsever kadınlarımız, erkeklerimiz çok ciddi manada katkı yaptılar. Özellikle katkı yapan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Allah birlerini bin etsin. Kazançlarını bereketlendirsin. İnşallah Allah ömür verirse gelecek yıl Ramazan ayının 15. günü tekrar buluşalım.” ifadelerini kullandı.

         Yapılan bu konuşmaların ardından Vali Aziz Yıldırım, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ve işadamları tarafından çocuklara çeşitli oyuncaklar dağıtıldı

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı