Haber
31 Ağustos 2018 - Cuma 12:08 Bu haber 967 kez okundu
 
Zafer Haftası Kutlamaları Vali Mustafa Tutulmaz Tarafından Verilen Resepsiyon İle Tamamlandı
GÜNDEM Haberi

Her bir günü ayrı bir coşku ve gururla geçen Zafer Haftası, 30 Ağustos Resepsiyonuyla tamamlandı. Vali Mustafa Tutulmaz ve eşi Fatma Tutulmaz 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle resepsiyon verdi.
 
Korel Termal Otel’de düzenlenen resepsiyona Vali Mustafa Tutulmaz ve eşi Fatma Tutulmaz, Milletvekilli İbrahim Yurdunuseven, Zafer Haftası kutlamaları için ilimize gelen misafir generaller, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, AKÜ Rektörü Mustafa Solak, Baro Başkanı Turgay Şahin, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, siyasi partilerin il temsilcileri, askeri erkân ile daire müdürleri, şehit aileleri, gaziler, siyasiler, sivil toplum örgütü temsilcileri, oda ve dernek başkanları katıldılar.
 
30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonunda Vali Mustafa Tutulmaz ve eşi Fatma Tutulmaz tarafından davetliler kapıda karşılandı.
 
Vali Mustafa Tutulmaz’ın konuşması öncesinde Kum sanatçısı Tarkan Köylü tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonunda davetlilere kum sanatı gösterisi yapıldı.
 
Bu Coğrafyada Yaşıyorsak, Her Daim Uyanık Olmalıyız
Daha sonra Resepsiyonda konuklarına hitaben konuşan Vali Mustafa Tutulmaz Milli Mücadele dönemine değinerek ülkemizin her zaman farklı tehditlerle karşı karşıya kaldığına dikkat çekti. Vali Tutulmaz: “1071’de başlayan Anadolu’daki varlığımız 1922’de bir hafta süresince ilimiz sınırlarında meydana gelen mücadelenin sonucu kalıcı hale gelmiştir. Ancak bu coğrafyada yaşamanın kolay olmadığını biliyoruz. Her geçen gün bu coğrafyada bulunmanın bir sonucu olarak gerek içimizdeki değişik kişiler kullanılarak, gerek daha önce yaşanan sıkıntılarda olduğu gibi savaş vb. durumları ortaya çıkararak ya da son zamanlarda yaşadığımız ekonomik sıkıntıları ortaya çıkararak Türkiye ve Türk insanı tehdit edilmeye çalışılıyor. Ancak bunun bir çözüm olmadığını artık milletimiz görüyor. Bunu göz önünde bulundurarak bütün halkımız, bu coğrafyada yaşayan bizler uyanık olmak zorundayız. Uyanık olmanın yolu da daha çok çalışmaktan ve kendi kendimize yetiyor olmaktan geçiyor. Bunu da sağlamak zorundayız. Kurtuluş Savaşı ile ilgili birçok toplantı ve birçok etkinlik düzenleyerek bu mücadelenin önemini anlatmaya çalıştık. Bu topraklarda yaşıyorsak daha uyanık olmalı ve daha çok mücadeleci olmalıyız. Ben katılımlarınız ve etkinliklere verdiğiniz desteklerden dolayı da hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
 
Vali Mustafa Tutulmaz, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın resepsiyon boyunca davetliler ile yakından ilgilendikleri 30 Ağustos Zafer Resepsiyonu Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı sanatçılarının verdiği konserle devam etti.
 

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı