Haber
20 Kasım 2018 - Salı 21:57 Bu haber 939 kez okundu
 
GÜNDEM Haberi

Aydın Çıldır Havalimanı’ndan kalktıktan bir süre sonra düşen tek motorlu eğitim uçağının enkazı, Aydın’ın Karacasu ilçesi Yenice Mahallesi’ndeki dağlık alanda bulundu. Ekipler, pilot Hamdi Yılmaz ve uçuş eğitimi verdiği Afyonkarahisarlı öğrenci pilot Merve Altun’un da cansız bedenlerine ulaştı.

 

MERVE SULTANDAĞI’NDAN

Sultandağı’ndan gazeteci Halil Kurt’un verdiği bilgiye göre; Kazada hayatını Kaybeden öğrenci pilot Merve Altun’un Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesi Yakasasenek Köyünden Sefer Altun’un kızı olduğu öğrenildi. Pilot Hamdi Yılmaz’ın uçuş eğitimi verdiği öğrencisi Afyonkarahisar’ın Sultandağı İlçesi Yakasenek Köyünden  Merve Altun’un Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olduğu, 2 yıldır da uçuş eğitimi aldığı öğrenildi.

DÜN ACİL DURUM ÇAĞRISI YAPTI

IUçaktan en son saat 10.26’da Denizli’nin Merkez efendi ilçesi yakınlarında ‘acil durum’ bilgisi alındı. Aydın merkezli Uçuş Akademisi’ne ait uçakla bir daha telsiz teması kurulamaması üzerine bölgeye karadan ve havadan arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

İrtibat kesilen uçağı dün gün boyu, AFAD öncülüğünde askeri helikopter, UMKE, 112 ve itfaiye ekipleri, özellikle Babadağ ilçesi Molla Ahmet mevkii ile Merkez efendi ilçesi Başkarçı Tepeleri arasında kalan 8 noktada aradı. Yoğun sis altında yürütülen çalışmalardan sonuç alınamadı.

CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI

Ekipler çalışmalarına bugün sabah günün aydınlanmasıyla birlikte yeniden başladı. Yapılan çalışmalarda uçağın düştüğü yerin koordinatları belirlendi. Buna göre, Aydın’ın Karacasu ilçesi Yenice Mahallesi’ndeki dağlık alana giden ekipler, burada uçağın enkazına ulaştı. Ekipler ardından  pilot Hamdi Yılmaz ve uçuş eğitimi verdiği öğrenci pilot Merve Altun’un da cansız bedenlerini buldu.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı