Haber
21 Ekim 2019 - Pazartesi 13:46 Bu haber 861 kez okundu
 
"BENİM HİKAYEM" ÖĞRENCİLERİ KAMERAYLA TANIŞTIRIYOR
EĞİTİM Haberi

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün başlattığı "Benim Hikayem" Projesi kapsamında Türkiye'nin farklı illerindeki öğrenciler kamera kullanımı, kurgu, senaryo yazımı ve montaj eğitimleri alıyor.


Türkiye Haber Kameramanları Derneğinin proje kapsamında Türkiye'yi adım adım gezerek sürdürdüğü çalışmalarda bugüne kadar hiç kamerayla tanışmamış, mikrofona dokunmamış çocukların ilk kez yaşadıkları deneyimler kayıt altına alınıyor. Teoride verilen eğitimler daha sonra bir klip çalışması dahilinde okul bahçesinde pratiğe dönüştürülüyor.

Ankara'dan yola çıkarak proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardaki 9-14 yaş arasındaki öğrencilerle bir araya gelen dernek üyeleri aynı zamanda mesleklerini tanıtma imkanı da buluyor.

P
roje kapsamında 14 Ekim’de Sivas Kanuni İlköğretim Okulunda, 15 -16 Ekim’de Ardahan Göle Kayaaltı Köy Okulunda ve 17-18 Ekim’de de Ağrı Eleşkirt Toprakkale Ortaokulunda öğrencilere eğitimler verildi. İlk ve Ortaokul öğrencilerini kamerayla tanıştıran bu eğitimler 21-22 Ekim’de Diyarbakır Dicle Acar Mezrası İlkokulu ile 22-24 Ekim’de Mersin Tarsus Olukkoyağı Mahallesi Ömer Cırık İlköğretim Okulunda devam edecek.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı