İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber
23 Eylül 2019 - Pazartesi 18:55 Bu haber 1171 kez okundu
 
10 yaşındaki Halilʹin yardım çağrısına Haluk Levent yetişti
10 yaşındaki Halilʹin yardım çağrısına Haluk Levent yetişti
A.H.T.MAGAZİN Haberi
10 yaşındaki Halilʹin yardım çağrısına Haluk Levent yetişti

Adanaʹda 12 bin lira tutarındaki, ömrünü tamamlayan biyonik kulağını değiştiremeyen doğuştan işitme engelli 10 yaşındaki Halilʹin yardım çağrısına sanatçı Haluk Levent yetişti.

ʹBİR SANATÇININ DUYARLI OLMASI BİZİ SEVİNDİRDİʹ

Ünlü sanatçı sayesinde biyonik kulağına kavuşan Halilʹin annesi Şükran Çelik, ʹBir sanatçının bu kadar duyarlı olması bizi çok sevindirdiʹ dedi. Şükran Çelik (34), 11 yıl önce oto tamircisi olan Sinan Çelik ile evlendi.

Bu evlilikten bir yıl sonra Halil ismini verdikleri çocukları dünyaya geldi. Ancak yapılan işitme testinde Halilʹin duymadığı ortaya çıktı. Bunun üzerine Halil Çelikʹe biyonik kulak takıldı.

Bu sayede Halil duyup konuşabildi. Çiftin Halilʹden 3 yıl sonra ise fiziksel engelli Çınar ismini verdikleri bir çocukları daha oldu. ʹÖMRÜNÜ TAMAMLADIĞI İÇİN İŞİTMEMEYE BAŞLADI

ʹ Aile iki çocuklarının sağlık problemleriyle boğuşurken, biyonik kulak ile duyan Halil, kulaklığı ömrünü tamamladığı için işitmemeye başladı. Bu durumun haber yapılması üzerine ünlü sanatçı Haluk Levent tarafından kurulan ve AHBAP ismi verilen grup devreye girdi. Levent, haberi görünce ekibine aile ile iletişime geçilmesini söyledi. AHBAP grubu hemen aile ile iletişime geçip biyonik kulaklık alınabilmesi için çocuğun raporlarını istedi. Bir süre sonra ise İstanbulʹdan 12 bin lira fark ödenerek biyonik kulaklık alınıp aileye gönderildi.

ʹHALUK LEVENT OLMASA DUYMAYACAKTIʹ

Kulaklığın alınmasına çok sevinen anne Şükran Çelik, hemen Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Halil Avcı Duyma Engelliler Merkezine giderek yeni kulaklığı oğluna taktırdı.

Yeni kulaklık ile daha iyi duyan Halil Çelik çok mutlu oldu

. Anne Çelik ise bir sanatçının bu tür olaylara duyarlı olmasına çok sevindiklerini belirterek, ʹOğlum Haluk Levent olmasa artık duyamayacaktı. Bu saatten sonra onun sayesinde duyuyor. Bizim çok mutlu etti ona çok teşekkür ediyoruzʹ diye konuştu.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: 10, yaşındaki, Halilʹin, yardım, çağrısına, Haluk, Levent, yetişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});