Haber
03 Kasım 2016 - Perşembe 15:11 Bu haber 1187 kez okundu
 
15 TEMMUZ MİLLİ DİRENİŞ SERGİSİ TAŞ MEDRESE'DE AÇILDI
15 TEMMUZ MİLLİ DİRENİŞ SERGİSİ TAŞ MEDRESE'DE AÇILDI
GÜNDEM Haberi
15 TEMMUZ MİLLİ DİRENİŞ SERGİSİ TAŞ MEDRESE'DE AÇILDI

           15 TEMMUZ MİLLİ DİRENİŞ SERGİSİ TAŞ MEDRESE'DE AÇILDI

                Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Anadolu Ajansı'nın (AA) katkılarıyla "15 Temmuz Milli Direniş, Unutmadık... Unutturmayacağız" konulu fotoğraf sergisi, tarihi Taş Medrese'de açıldı. 

                Darbe teşebbüsünün yaşandığı 15 Temmuz gecesi ve sonrasında 12 Ağustos'a kadar aralıksız süren demokrasi nöbetlerinde, milli iradeye sahip çıkan Türk Milleti'nin ortaya koyduğu kahramanlık destanı açılan bu sergiyle bir kez daha hatırlandı. Büyük ilgi gören serginin açılışına, Vali Aziz Yıldırım, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Kılıçaslan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mustafa Solak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, Anadolu Ajansı'nı temsilen AA Afyon Büro Sorumlusu Canan Tükelay, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

                GELECEK NESİLLERE AKTARILACAK

                Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, serginin hem yaşayan toplum için hem de gelecekte bu olaylardan ibret alacak nesiller için örnek olması dileğinde bulundu. "Bizlerin o günleri unutması mümkün değil" diyen Vali Aziz Yıldırım ise, "Aslında bu fotoğraflar kağıt üstünde değil, biz bunların hepsini yaşadık. Sadece unutulmaması ve gelecek nesillere aktarılması için kağıtların üzerine bastık. Bundan sonra 15 Temmuz hadisesindeki gibi bu memlekete, bu vatana, kumpas kuranlar, darbe teşebbüsünde bulunanlar ve milli iradeyi ayaklar altına almaya kalkanlar boylarının ölçüsünü almıştır. Bir daha da böyle bir şeyi yapmaya cesaret edemeyeceklerdir inşallah. Dolayısıyla açılan bu anlamlı sergi nedeniyle Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban'a, Anadolu Ajansı'na ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Milli irademize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

                Açılışın ardından protokol mensupları ve davetliler, Vali Aziz Yıldırım ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban öncülüğünde sergide yer alan fotoğrafları inceledi. Darbe teşebbüsünün yaşandığı 15 Temmuz gecesi ve demokrasi nöbetlerinde çekilen 108 fotoğrafın yer aldığı serginin, 6 Kasım Pazar gününe kadar açık olacağı belirtildi.


Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: 15, TEMMUZ, MİLLİ, DİRENİŞ, SERGİSİ, TAŞ, MEDRESEDE, AÇILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı