Haber
23 Nisan 2017 - Pazar 21:30 Bu haber 1232 kez okundu
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı.
GÜNDEM Haberi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışıyla Büyük Önder Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 97. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da da çeşitli etkinliklerle ve coşkuyla kutlandı.
 
Atatürk Kapalı Spor Salonunda geçekleştirilen törene Valimiz Aziz Yıldırım, Milletvekili Mehmet Parsak, Garnizon ve İkmal Komutan Tuğg. Şahin Kılıçaslan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın konuşması için tıklayınız.
 
Törende Hacı Hayriye Özsoy İlkokulu Çocuk Korosu, 23 Nisan Kutlu Olsun, 23 Nisan Geldi Neşeliyiz Çocuklar, Dağlar Dağlar, Bir Dalda İki Kiraz ve Muallim şarkılarını seslendirdiler.
 
Daha sonra Naime Cevher Anaokulu Karadeniz Ront Gösterisi izleyenler tarafından büyük alkış alırken Zeynep Sıla Koyuncu isimli öğrenci tarafından 'Hürriyet Bayramımız' isimli şiir okundu.
 
Törenin devamında Özel Gül Nesil Anaokulu öğrencilerinin sema gösterisinin ardından Yiğit Alkan isimli öğrenci tarafından ‘Atatürk ve 23 Nisan’ şiiri okundu.
 
Kocatepe İlkokulu öğrencilerinin halk oyunu gösterisi törende renkli anlara sebep olurken salonda bulunan izleyenlerin beğenisini kazandı.
Törenin sonuna doğru 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilk ve ortaokullar düzeyinde düzenlenen 15 Temmuz Ruhu ve Egemenlik konulu şiir, resim ve kompozisyon  yarışması ile Güzel Şehrim Afyonkarahisar temalı fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Valimiz Aziz Yıldırım, Milletvekili Mehmet Parsak, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban tarafından verildi.
 
Ödül takdiminin sonrasında Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin Karadeniz Halk Oyunu gösterisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri sona erdi.
Kaynak: (Afyonkarahisar Valiliği) - Afyonkarahisar Valiliği Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: 23, Nisan, Ulusal, Egemenlik, Çocuk, Bayramı, Coşkuyla, Kutlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı