Haber
28 Haziran 2019 - Cuma 16:58 Bu haber 380 kez okundu
 
25 GÖNÜLLÜ ÖĞRETMEN ARAMA KURTARMACI OLDU
25 GÖNÜLLÜ ÖĞRETMEN ARAMA KURTARMACI OLDU
GÜNDEM Haberi
25 GÖNÜLLÜ  ÖĞRETMEN ARAMA KURTARMACI OLDU

Afyonkarahisar-28 Haziran 2019/ İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın Afet ve Acil Durum Eğitimi Hizmetlerine ilişkin yapmış olduğu işbirliği protokolü kapsamında öğretmenlere temel afet bilinci ve hafif arama kurtarma eğitimleri verildi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından, Afyonkarahisar İlinde farklı okullarında görev yapan gönüllü 25 öğretmene, 24-27 Haziran 2019 tarihleri arasında  32 saat süre ile arama ve kurtarma çalışmalarına yönelik temel afet bilinci ve hafif arama kurtarma eğitimleri verildi.

Eğitim sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan’ın gözetiminde tatbikat yapıldı.

25 GÖNÜLLÜ  ÖĞRETMEN ARAMA KURTARMACI OLDU

KBRN farkındalık ile Kentsel Arama ve Kurtarmaya yönelik kurtarmada kullanılan ipler ve düğümler, üst katlardan ve kuyudan kurtarma teknikleri, arama ve kurtarmada kullanılan makinelerinin çalıştırılması ile enkaza giriş tekniklerine yönelik uygulamalar, enkazda arama kurtarma teknikleri, olay yeri yönetimi ve koordinasyonu, tahliye ve tahliye türleri söz konusu eğitimde öğretmenlere anlatıldı ve  uygulamalı olarak da arama kurtarma tatbikatları yapıldı.

İlçeler düzeyinde de devam edecek eğitimlere eğitim sonunda; İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan’ın katılımıyla Afyonkarahisar il Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yerleşkesindeki eğitim ve tatbikat sahasında uygulamalı tatbikat yapıldı ve katılımcılara sertifikaları verildi

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: 25, GÖNÜLLÜ, , ÖĞRETMEN, ARAMA, KURTARMACI, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı