İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:28 Bu haber 730 kez okundu
 
3600 Ek Göstergenin tüm sağlık çalışanlarını kapsaması Gereklidir.
3600 Ek Göstergenin tüm sağlık çalışanlarını kapsaması Gereklidir.
SAĞLIK Haberi
3600 Ek Göstergenin tüm sağlık çalışanlarını kapsaması Gereklidir.

Sağlık-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, 3600 Ek Göstergenin tüm sağlık çalışanlarını kapsaması gerektiğini söyledi. 
"Bilindiği üzere tüm kamu çalışanlarında olduğu gibi sağlık çalışanlarının da en önemli gündem maddelerinden birisi 3600 ek gösterge konusudur" diyen Sağlık-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, ek göstergenin tüm sağlık çalışanlarını kapsadığını belirtti. Özdemir, "Sürecin henüz netleşmemesi sağlık çalışanları arasında kafa karışıklığına neden olmaktadır. Öğretmen, din görevlisi, polis denildiğinde bir unvan ayrımı söz konusu değilken, sağlık çalışanları söz konusu olduğunda ise; ebe, hemşire, sağlık memuru gibi ayrım yapılmaktadır.

Oysa sağlık hizmetleri bir bütündür. Hemşiresinden, sağlık memuruna, ebesinden, sağlık teknisyenine kadar sağlık hizmetleri içinde görev yapan tüm branşlar aynı görev bilinciyle hareket etmektedirler.

Sağlık çalışanları mesai mefhumu gözetmeksizin 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak fedakarca, ekip ruhu içinde insanımıza hizmet vermektedir. Bu nedenle sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak 3600 ek göstergenin yalnızca belli branşları değil, diğer unvanlardaki tüm sağlık çalışanlarını da kapsaması gerektiğini ifade ediyoruz” diye konuştu

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: 3600, Ek, Göstergenin, tüm, sağlık, çalışanlarını, kapsaması, Gereklidir.,
Yorumlar
Haber Yazılımı