Haber
02 Temmuz 2020 - Perşembe 14:33 Bu haber 1312 kez okundu
 
46 yaşındaki kadın hem katmer tezgahında hem direksiyon başında
46 yaşındaki kadın hem katmer tezgahında hem direksiyon başında
YAŞAM Haberi
46 yaşındaki kadın hem katmer tezgahında hem direksiyon başında

 Afyonkarahisar’da katmer ve gözleme dükkanı işleten 46 yaşındaki kadın, ticari taksi şoförü olan kocası hasat döneminde biçerdöver kullanmak için gittiği zaman direksiyon başına geçerek taksiyi çalıştırıyor.

Genç kadın katmer yaptığı tezgahta müşteri çıkınca işini çalışanlarına emanet edip taksi ile sefere çıkıyor.
Sandıklı ilçesinde yaşayan Sevgi Onuk 10 yıldır işlettiği katmer, gözleme yapan dükkanının yanında 5 yıldır da taksi şoförlüğü yapıyor. Görenlerin gıpta ile baktığı Onuk, bir birine çok ters olan çalıştığı sektörlere başlama hikayesini İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine anlattı.

Ticari taksi kullanan kocası İsa Onuk’un bir iş akşam vakti işi olduğu için taksiyi dükkanına getirdiğini ve kendisinin eve götürmesini istediğini kaydeden Onuk, araç ile eve giderken yol üstünde yağmurdan ıslanan bir kadının kendisini durdurarak verdiği adrese bırakmasını istemesinin ardından taksi şoförlüğünü başladığını belirtti.

Onuk, eşinin yaz döneminde 3-4 aylığına hasat için biçerdöver operatörlüğü yaptığını ve bu dönemde de taksinin çalışmamasına gönlü elvermediği için hem katmer ve gözleme dükkanına baktığını hem de ticari taksiyi kullanmaya başladığını aktardı

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: 46, yaşındaki, kadın, hem, katmer, tezgahında, hem, direksiyon, başında,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});