Haber
14 Temmuz 2017 - Cuma 11:45 Bu haber 1109 kez okundu
 
AA OBJEKTİFLERİNDEN MİLLİ İRADENİN YÜKSELİŞİ SERGİSİ
AA OBJEKTİFLERİNDEN MİLLİ İRADENİN YÜKSELİŞİ SERGİSİ
GÜNDEM Haberi
AA OBJEKTİFLERİNDEN MİLLİ İRADENİN YÜKSELİŞİ SERGİSİ

 

 

          Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirlerinin objektifinden, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve sonrasında Ankara ve İstanbul'da çekilmiş 60 fotoğraftan oluşan "AA Objektiflerinden Milli İradenin Yükselişi Sergisi" Afyonkarahisarlılar ile buluştu.

        Açılışa, Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Kılıçarslan, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Orhan Sırma, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, MHP İl Başkanı Mehmet Karagöz ve vatandaşlar katıldı.

                Vali Mustafa Tutulmaz, serginin açılışında yaptığı konuşmada, 15 Temmuz demokrasi milli irade günü çerçevesinde açacağımız serginin başlangıcında olduğumuzu söyledi. Anadolu Ajansı'nın (AA) o gün yaşanan değişik alanlarda, değişik yerlerde orjinal resimleri bir araya getirdiğini belirten Tutulmaz, şöyle konuştu: "Ülkemizin her bölgesinde her ilinde açılışını yapıyoruz. Bugün aslında bu resimlere baktığımızda o günü yeniden hatırlamamız açısından önemli. Neler yaşandığını çok iyi ortaya koyuyor. Allah bir daha bu tür bir sıkıntıyı bu millete yaşatmasın. Buradan ders alalım. Geleceğe daha güvenle bakalım diyorum." dedi.

         Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise 15 Temmuz gecesi başlatılan hain darbe girişimi, vatandaşın, emniyet kuvvetinin darbe teşebbüsüne geçit vermeyen silahlı kuvvetler mensuplarının ve medyanın desteğiyle dünya darbeler tarihinde emsali görünmedik bir şekilde engellendiğini kaydetti. Başkan Çoban şöyle devam etti. "Tabi bu gecenin nesillere aktarılması hafızalardan silinmemesi noktasında Anadolu Ajansı'nın bir yıldan beri illerde, üniversitelerde, alışveriş merkezlerinde,  televizyonlarda her yerde o geceye ait özel fotoğrafların sergilenmesi noktasında gösterdiği performans hepimizi ziyadesi ile memnun etmiştir dedi.  Serginin hazırlanmasında emeği geçen Anadolu Ajansı'nın merkezde çalışan tüm yetkilileri ve taşrada çalışan tüm temsilcilerini tebrik eden Başkan Çoban,” Sergi gerçekten izleyenleri büyülüyor. O güne götürüyor." dedi.

        AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ise  Anadolu Ajansı'nın 15 Temmuz ve sabahını anlatan güzel bir fotoğraf sergisinde birlikte olduğumuzu belirtti. 15 Temmuz gecesinin Cumhurbaşkanımız Başkanlığında tüm Türk milletinin tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dediği bir darbe girişiminin def edildiği bir gecenin sabahı olduğunu vurgulayan Yurdunuseven, "Bu çok önemli halkımıza özellikle genç nesillerimize bu gecenin sabahının unutturulmaması gerekiyor." diye konuştu. Anıtpark’ta açılan serginin 16 Temmuz Pazar gününe açık kalacağı bildirildi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: AA, OBJEKTİFLERİNDEN, MİLLİ, İRADENİN, YÜKSELİŞİ, SERGİSİ
Yorumlar
Haber Yazılımı