Haber
22 Ağustos 2019 - Perşembe 15:35 Bu haber 2937 kez okundu
 
AEV’den Şehit ve Gazi çocuklarına destek
Diker; ‘Şehit ve gazi çocuklarının her zaman yanındayız’
GÜNDEM Haberi
AEV’den Şehit ve Gazi çocuklarına destek

 

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve Dernek Yönetimi, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Emekli Albay Murat Diker, şehit ve gazi çocuklarının tüm yanında olduklarını belirtti.

Ziyaretten konuşan Başkan Kumartaşlı, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Emekli Albay Murat Diker ve Vakıf Yönetiminin şehit ve gazi çocuklarına gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.

TÜRKİYEMİZ TERÖRLE MÜCADELE EDİYOR

Kumartaşlı, şöyle konuştu: “Türkiye’miz şu an teröre karşı büyük bir mücadele veriyor. Bu mücadelede bizler de dün olduğu gibi bugün de göreve hazırız. Şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emanetleri olan çocuklarına Afyon Eğitim Vakfı’nın her zaman sahip çıktığını görüyor ve mutlu oluyoruz. Vakıf Yönetimine ve Sayın Genel Sekreterimiz, Komutanımız Murat Diker’e, çalışmalarında başarılar diliyoruz.”dedi ve Kumartaşlı Diker’e dernek logolu plaket takdim etti.

AFYON EĞİTİM VAKFI HİZMETE HAZIR

 Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Emekli Albay Murat Diker de şehitlik ve gazilik kavramlarının ülke bütünlüğü için ayrı bir yere sahip olduğunu belirterek Şehit ve gazi çocuklarının yanında olduklarını, dernek yönetimi ile ortaklaşa çalışarak her yıl olduğu gibi bu yılda Şehit gazi çocuklarımıza eğitim bursu verileceğinin belirtti. Diker; Şehit  ve Gazi çocuklarına Afyon Eğitim Vakfı’nın da bu çerçevede hizmete her zaman hazır olduğunu vurguladı.

Genel Sekreter Diker; “ Bu yıl’da Şehit Gazi çocuklarımız Vakfımızın internet sitesinden burs müracaatı yapacaklar. Burada müracaat esnasında şıkların içerisinde Şehit / Gazi yakını kısmını işaretleyecekler. Sistem şehit çocuklarına  artı 100 puan, Gazi çocuklarına ise artı 80 puan  vermektedir. Bu şekilde müracaat eden, bize emanet tüm çocuklarımız burs almaya hak kazanmaktadır.”dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: AEV’den, Şehit, ve, Gazi, çocuklarına, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});