Haber
19 Ağustos 2017 - Cumartesi 11:06 Bu haber 2006 kez okundu
 
Afyonkarahisar’a Kültür ve Sanat Evi’nin Açılışı Yapıldı.
Afyonkarahisar’a Kültür ve Sanat Evi’nin Açılışı Yapıldı.
RESMİ İLAN Haberi
Afyonkarahisar’a Kültür ve Sanat Evi’nin Açılışı Yapıldı.

 

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından restore edilerek ilimiz kültür ve turizmine kazandırılan Kültür ve Sanat Evi’nin açılışı Vali Vekili Erhan Günay’ı katılımıyla gerçekleştirildi.

 Yöresel ve kültürel değerlerimizin yaşatılacağı Kültür ve Sanat Evi’nin açılışına Vali Vekili Erhan Günay, Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve davetliler katıldı.

 

 

  1. üyelerinin açılışını gerçekleştirdiği Kültür ve Sanat Evi hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Çoban binanın restorasyonu için 1 milyon TL harcamada bulunduklarını belirtirken; “Bu tür tescilli eserlerin restorasyonu çok ciddi bir maliyet. Ayrıca tefrişatı içinde 200 bin lira civarında masrafımız oldu” dedi. Konak için Ankara Vilayet Hizmetleri Birliği’nden 450 bin TL. destek aldıklarını söyleyen Başkan Çoban; “Bu desteğin sağlanmasında Vilayet Hizmetleri Birliği Encümen Üyesi, İscehisar İl Genel Meclis Üyemiz Selçuk Çirkin Bey’e teşekkür ediyorum. Dönemin Valisi Hakan Yusuf Güner Bey, İl Genel Meclisi Başkanımız Salih Sel Bey, Özel İdare Genel Sekreterimiz Recep Oyur gereken desteği verdiler. Belediye imkânlarını da kullanarak bu güzel eseri ilimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Bedirhan Tuncer Ailesine ait olan ve 240 metrekare arsa üzerine kurulu olan Kültür ve Sanat Evi ilimiz kültür ve turizmine büyük katkı sağlayacaktır.

Kaynak: (AJANSLAR) - AJANSLAR Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Afyonkarahisar’a, Kültür, Sanat, Evi’nin, Açılışı, Yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı