AFYONKARAHİSAR CANLI İZLE
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Afyon Geceyi Sokakta Gecirdi.
Afyon Geceyi Sokakta Gecirdi.
Haber
18 Temmuz 2016 - Pazartesi 10:26 Bu haber 1484 kez okundu
 
AFYONKARAHİSAR’DA BİNLERCE KİŞİ DEMOKRASİ NÖBETİNDE
..AFYONKARAHİSAR’DA BİNLERCE KİŞİ DEMOKRASİ NÖBETİNDE...
GÜNDEM Haberi
AFYONKARAHİSAR’DA BİNLERCE KİŞİ DEMOKRASİ NÖBETİNDE

Afyonkarahisar’da darbe girişimini protesto etmek için toplanan binlerce kişi akşam namazını Anıtpark önünde kıldı. Erkeklerin arkasında kadınların da saf tuttuğu meydanda, namaz sonrası Türkiye’ye karşı her türlü terörün son bulması için dua edildi. İç ve dış düşmanların lanetlendiği duada birlik ve beraberlik temennisinde bulunuldu.

AFYONKARAHİSAR’DA BİNLERCE KİŞİ DEMOKRASİ NÖBETİNDE

       Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu askerlerinin darbe kalkışmasını protesto eden binlerce Afyonkarahisar’lı ellerinde Türk bayrakları ile demokrasiye ve hükümete sahip çıkarak, demokrasi nöbeti tuttu. Afyonkarahisar’da binlerce vatandaş, askeri darbe girişimine meydanlarını doldurarak tepki gösterdi.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ

       Zafer Müzesi önünde toplanan vatandaşlar, darbe girişimine karşı tek ses oldu. Ellerinde Türkiye bayraklarıyla sokaklara çıkan vatandaşlar tekbir ve dualarla meydanlara akın etti. Afyonkarahisar Belediyesi’nin kumanya ve su dağıttığı meydanda binlerce Türk Bayrağı da dağıtıldı. Vali Aziz Yıldırım,  Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven konuşma yaparak darbe yapmak isteyenlere Türk halkının en iyi cevabı verdiğini söylediler.  Birlik ve beraberlik mesajları verilen konuşmaları sık sık tekbirlerle kesilen katılımcılar Fehtullah Gülen için idam sloganları attı. Afyonkarahisar Belediyesi mehteran takımının marşlar çaldığı Zafer Müzesi önünde protestolarda Belediye Başkanı Burhanettin Çoban bir konuşma yaptı. Başkan Çoban,   15 Temmuz akşamı yapılmak isteyen kalkışmanın, paralel yapının gerçek yüzünü gösteren bir ihanet girişimi olduğunu belirtti.

ÇAPULCULARA FIRSAT VERİLMEDİ

          Darbe girişiminin kabullenilemez olduğunu ifade eden Başkan Çoban yurt genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’ın da milli iradeye sahip çıktığını ifade etti. Başkan Çoban meydanda toplanan binlerce vatandaşa hitaben yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “İnanın bana gündüz Silahlı Kuvvetleri'nin içindeki bir grup, bu milletin askerine polisine, sivil halkına  savaş uçakları ile helikopterlerle saldıracaklar deseler, inanmazdım. Bu hainlere prim vermeyen kahraman askerimizin, vefasını asla unutmayacağımız. Bu süreçte kahraman Emniyet güçlerimiz, polisimiz ve tabii Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız, Valilerimiz, görevini en iyi şekilde yaptı ve o çapulculara, o hainlere fırsat vermedi. Sağolsunlar var olsunlar. FETO denen şahıs maalesef bu asrın Müseyleme-i Kezzabı'dır. (Yalancı peygamber). Yalanlarla dolanlarla, sahte rüyalarla, olmamış şeyleri olmuş gibi göstererek insanımızın gözünü boyuyor. Artık milletimizin uyanma vakti gelmiştir” dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: AFYONKARAHİSAR’DA, BİNLERCE, KİŞİ, DEMOKRASİ, NÖBETİNDE
Yorumlar
Haber Yazılımı