AKP UST BANNER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kayyumlu belediyelere 3 kriter
Kayyumlu belediyelere 3 kriter
Haber
20 Ekim 2018 - Cumartesi 19:48 Bu haber 295 kez okundu
 
AFYONKARAHİSAR VE RUSYA’DAN TİCARET HAMLESİ
AFYONKARAHİSAR VE RUSYA’DAN TİCARET HAMLESİ
EKONOMİ Haberi
AFYONKARAHİSAR VE RUSYA’DAN TİCARET HAMLESİ

 

          Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Rusya Ekonomi ve Sanayi İşbirliği Toplantısı için Afyonkarahisar’a gelen Rusya Federasyonu Ticaret Mümessili Aydar Gaşigullin ve Rusya-Türkiye Ticaret Evi Genel Müdürü Kadir Kurtuluş’u makamında kabul etti.

         ATSO Ar-Ge ve Dış İlişkiler Birim Sorumlusu Hüsnü Selim Şenbabaoğlu ile birlikte gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Burhanettin Çoban, konuklarıyla yakından ilgilenerek Rusya’nın çeşitli bölgeleri ile Afyonkarahisar arasında ekonomik bağ kurulmasının önemine dikkat çekerek ilimizin ekonomik potansiyeli ve termal zenginliğin kullanımı hakkında konuklarına bilgi verdi.

          Rusya Federasyonu Ticaret Mümessili Aydar Gaşigullin de Türkiye ve Rusya arasında tarihe dayanan ilişkiler olduğunu, bu ilişkilerin ekonomik anlamda gelişmesini istediklerini belirtti. İki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişmesi ile olumlu sonuçlar alınacağını kaydeden Gaşigullin Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a yakın ilgi ve desteğinden dolayı teşekkür etti. Rusya-Türkiye Ticaret Evi Genel Müdürü Kadir Kurtuluş da Rusya ve Türkiye’deki işadamlarının birlikte çalışabilmesi için gayret gösterdiklerini söyledi.

 

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: AFYONKARAHİSAR, VE, RUSYA’DAN, TİCARET, HAMLESİ, , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı