AFYONKARAHİSAR CANLI İZLE
Haber
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 13:42 Bu haber 1715 kez okundu
 
Ağabeyini Hayata Bağladı
Ağabeyini Hayata Bağladı
SAĞLIK Haberi
Ağabeyini Hayata Bağladı

Emirdağ'da yaşayan 2 çocuk babası Ayhan Erdem, 2018 yılında boğazında ağrı ve yutma güçlüğüyle başlayan sağlık sorunlarının artması üzerine gittiği Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Hastanesi'nde, böbreklerinin işlevini bitirdiğini öğrendi. Doktorları, sağlığına kavuşabilmesi için nakil olması gerektiğini söyledi.

Diyalize girmeye başlayan Ayhan Erdem için uygun böbrek arayışına girildi. Çapraz nakil de dahil olmak üzere tüm seçenekleri Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi Koordinasyon birimiyle paylaşan aile, uygun böbrek arayışını sürdürdü. Bir yandan diyalize devam ederken uygun böbrek arayışı süren Ayhan Erdem'e, Belçika'da yaşayan kardeşi Hülya Alıcı bağışçı olmak istedi.

Türkiye'ye gelen Hülya Alıcı'nın tahlil ve tetkiklerinde, böbrek naklinin uygun olduğuna karar verildi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 19 Haziran günü yapılan operasyonla Hülya Alıcı'nın böbreği, ağabeyine nakledildi.

Ağabeyine böbreğini hiç düşünmeden verdiğini belirten Hülya Alıcı ise herkesin mutlaka organ bağışı hakkında bilinçlenmesi ve bilgilenmesini tavsiye edip, korkulacak hiçbir şey olmadığını söyledi.

Ağabeyinin hastalığı nedeniyle tüm ailesinin seferber olduğunu, kendisinin de Belçika'dan geldiğini söyleyen Alıcı, "Ağabeyimin durumuna çok üzülüyorduk. Hiç düşünmeden gönüllü bağışçı oldum.

Bedenimizin hayırlı işlere vesile olması insanlık görevimiz. Herkesi bu bilince davet ediyorum. Bağışlasınlar can kurtarsınlar" dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Ağabeyini, Hayata, Bağladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı