Haber
14 Haziran 2017 - Çarşamba 13:29 Bu haber 1705 kez okundu
 
AK PARTİ İL BAŞKANI YURDUNUSEVEN’DEN JANDARMANIN 178’İNCİ KURULUŞ YIL DÖNÜ MÜ MESAJI
AK PARTİ İL BAŞKANI YURDUNUSEVEN’DEN JANDARMANIN 178’İNCİ KURULUŞ YIL DÖNÜ MÜ MESAJI
GÜNDEM Haberi
AK PARTİ İL BAŞKANI YURDUNUSEVEN’DEN JANDARMANIN 178’İNCİ KURULUŞ YIL DÖNÜ MÜ MESAJI

 

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Jandarma teşkilatının kuruluşundan bugüne kadar Türkiye’nin huzuru ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin asayişten teröre, toplumsal olaylardan trafiğe pek çok alanda görev ifa ettiğini bildirdi.

Yurdunuseven, Jandarma Teşkilatının 178’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yurdunuseven mesajında Jandarma teşkilatının vatan sevgisi, modern donanımı, disiplini ve kabiliyeti ile hukuk, adalet, insan hakları ve demokratik değerlere bağlılığıyla Türk Milletinin gönlünde özel bir yere sahip olduğunu kaydetti.

Yurdunuseven mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev bilinciyle milletimizin takdirini kazanan Jandarma Teşkilatımız, köklü ve başarılı geçmişinden aldığı güçle geleceğe hazırlanmaktadır.  14 Haziran 1839 tarihinde kurulan, terörle mücadelede gösterdiği üstün gayret, amansız mücadele ve büyük fedakârlıkla Jandarma Teşkilatımız, Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. Ayrıca mukaddes vatan topraklarımız uğruna canları pahasına görevini yaparken şehit olan kahraman askerlerimizi de Milletimiz ebediyen hatırlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Genel Komutanlığının 178. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, bu anlamlı gün dolayısı ile bütün kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”


Kaynak: (AJANSLAR) - AJANSLAR Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: AK, PARTİ, İL, BAŞKANI, YURDUNUSEVEN’DEN, JANDARMANIN, 178’İNCİ, KURULUŞ, YIL, D
Yorumlar
Haber Yazılımı