Haber
21 Mayıs 2019 - Salı 15:06 Bu haber 655 kez okundu
 
Ali ÖZKAYA Çalışmalarına Ramazanda da Devam Ediyor
Ali ÖZKAYA Çalışmalarına Ramazanda da Devam Ediyor
SİYASET Haberi
Ali ÖZKAYA Çalışmalarına Ramazanda da Devam Ediyor

 

Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya şehrimizde yer alan belediyeleri ziyaret etmeye ve inşaatı devam eden ve tamamlanan  tesisleri yerinde incelemeye devam ediyor.

Biyogaz tesisleri üretirken daha çevreci hale gelecek

Bu kapsamda hafta sonu çalışmalarına Sülümenli Belediye başkanı İbrahim Eroğulu makamında ziyaret ederek başlayan Özkaya bölgede bulunan tavuk gübresinden elektrik enerjisi üreten biyogaz tesislerinin çevreye verdiği zararın giderilmesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürü ve yetkili birim personelleriyle yerinde incelemelerde bulunarak mevcut sorunların çözülebilmesi adına Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü ile görüştü. Özkaya, Afyonkarahisar’a kazandırılan bu tesislerin üretirken çevreye de gereken özeni göstermesi ve daha yeşil bir Afyonkarahisar için her türlü desteğin sağlanacağını ifade etti

Vatandaşlarımızla buluşmaya ramazanda da devam ediyoruz

Milletvekili Özkaya, Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından Şuhut’ta düzenlenen halka açık iftar yemeğine katıldı. Sonrasında Haydarlı Belediye Başkanı Duygu Peker’i makamında ziyaret edip vatandaşlarımızla hasbihal eden Özkaya, her zaman olduğu gibi vatandaşlarımızla buluşmaya ramazanda da devam ediyoruz dedi.

Doğal soğuk hava depoları Afyonkarahisarlı patates üreticisine büyük katkı sağlayacak

Milletvekili Ali Özkaya’nın, Afyonkarahisarlı patates üreticileri için hayata geçirmeyi en çok arzuladığım proje dediği Sandıklı Akin Köyünde yapımı devam eden doğal soğuk hava depolarının çalışmaları sona yaklaştı.

Özkaya, yöremizin meşhur patatesini daha iyi ve sağlıklı  koşullarda saklayarak bölgemize en güzel patatesi sunmanın yanında yöredeki çiftçimizin de daha iyi kazanç sağlayabilmesini amaçladıklarını belirterek, inşaatı devam eden depoların yeni dönemde çiftçimizin hizmetine açılmasını yetkililerden istedi.

Çayüstü Göleti hizmet vermeye başladı

Dinar’da Çayüstü ve Cumhuriyet köylerinin tarımsal üretimde yararlanacağı Çayüstü Göleti’nin hizmet vermeye başlamasına tanıklık eden Özkaya, bölgede bulunan tarımsal arazilerin sulanmaya başlamasının yöre halkına önemli katkı sağlayacağını belirterek bu vesile ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğana, göletin yapımında büyük emeği olan Orman ve Su İşleri Önceki Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğluna ve Devlet Su İşleri yetkililerine teşekkür etti.

Afyonkarahisar köylerinin imar planları tamamlanacak

Afyonkarahisar’da İl Özel İdaresine bağlı köylerde imar planlarının tamamlanarak hemşerilerimize daha iyi hizmet sunulabilmesi amacıyla girişimlerine devam eden Milletvekili Ali Özkaya Tarım ve Orman Bakanlığından Bitkisel Üretim Genel Müdürü, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü ve Mera Daire Başkanı ile bir araya geldi.

Afyonkarahisar İl Genel Meclisince köylerin imar planlarının yapılması süreçlerinde Bakanlığın gerekli desteği ve kolaylığı sağlayacağı konusunda mutabık kalındığını belirten Özkaya, İnşaallah köylerimizin imar planlarını en kısa sürede tamamlayacağız dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Ali, ÖZKAYA, Çalışmalarına, Ramazanda, da, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı