Haber
24 Ekim 2016 - Pazartesi 17:21 Bu haber 1062 kez okundu
 
Ali Nasuh Mahruki Serbest
Ali Nasuh Mahruki Serbest bırakıldı
GÜNDEM Haberi
Ali Nasuh Mahruki Serbest

AKUT Başkanı ve Sözcü yazarı Nasuh Mahruki hakkında katıldığı bir televizyon programındaki ifadeleri nedeniyle soruşturma açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şikayetiyle açılan soruşturma kapsamında savcılık Mahkuriki’yi ‘tutuklanması istemiyle’ mahkemeye sevk etti, mahkeme verdiği adli kontrol kararıyla Nasuh Mahruki'yi serbest bıraktı.

MAHRUKİ AÇIKLAMA YAPTI

Nasuh Mahruki Twitter'dan yaptığı açıklamada "Savcı Cumhurbaşkanı'na tehdit iddiasında 'devran değişecek' sözüme takılıp FETÖ'cü ağzı diye tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. Pes! Yargının normalleşeceğini kast ettiğim ve Savcı'ya izah ettiğim halde 'devran değişecek' dedim diye Sulh Ceza Hakimliğinden tutuklama istedi" ifadelerini kullandı.

TGB ADLİYEYE GİTTİ

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, Mahruki’ye destek olmak üzere Çağlayan Adliyesi’ne gitti. Cengiz, Twitter adresinden yaptığı açıklamada; ‘‘Çağlayan Adliyesi’ndeyiz. Nasuh Ağabey’in yanına geldik...Tutuklama saçmalığının son bulması için teyakkuzdayız… Nasuh Ağabey her zaman olduğu gibi özgüvenli ve kararlı…Suç işlemediğini bilmenin rahatlığıyla herkese selam yolluyor’’ dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Ali, Nasuh, Mahruki, Serbest, bırakıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı