Haber
18 Aralık 2016 - Pazar 22:54 Bu haber 975 kez okundu
 
ALKIŞLAR BELEDİYE ŞEHİR TİYATROSUNA
ALKIŞLAR BELEDİYE ŞEHİR TİYATROSUNA
KÜLTÜR Haberi
ALKIŞLAR BELEDİYE ŞEHİR TİYATROSUNA

 ALKIŞLAR BELEDİYE ŞEHİR TİYATROSUNA

         'HAYBEDEN GERÇEKÜSTÜ AŞK' BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

            Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu yeni sezona yine bomba gibi girdi. Romantik komedi türündeki "Haybeden Gerçeküstü Aşk" ilk gösteriminde büyük beğeni topladı.

         Geçen sezon, Türk tiyatro ve sinema tarihinin önemli yazar ve senaristlerinden merhum Sadık Şendil'in unutulmaz eseri "Kanlı Nigar" isimli oyunla kahkaha tufanı estiren Belediye Şehir Tiyatrosu, yeni sezonda yine bol kahkahalı ve eğlenceli bir oyunla tiyatroseverlerin karşısına çıktı.

         2007 yılında Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ'ın başrollerini paylaşarak Beşiktaş Kültür Merkez'inde izleyiciyle buluşturdukları "Haybeden Gerçeküstü Aşk" isimli tiyatro oyunu bu kez Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelendi. Eski Halk Eğitim Merkezi (Ram Salonu'nda) 16 Aralık Cuma günü saat 20:00'da galası yapılan oyunun başrollerini ise, Belediye Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas ile tiyatromuzun deneyimli oyuncularından Ceren Gürlek üstlendi.

         ELMAS VE GÜRLEK'TEN BAŞARILI PERFORMANS

         Yılmaz Erdoğan'ın kendisinin yazdığı "Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar" adlı kitabından tiyatroya uyarladığı romantik komedi türündeki "Haybeden Gerçeküstü Aşk" ilk gösteriminde büyük beğeni topladı. Geçmişten günümüze kadın erkek ilişkilerinin mizahi bir dille yansıtıldığı ve izleyenlerin kadın-erkek fıtratına dair derin düşüncelere daldığı oyunun başrollerini paylaşan Yönetmen Hasan H. Elmas ile Ceren Gürlek de başarılı performanslarıyla Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ'ı aratmadı. Oyunda ayrıca, Belediye Şehir Tiyatrosu'nun sekiz bayan oyuncusu Optical Illusion olarak bilenen dans gösterisi sundu.

           Galaya, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Özge Öztürk Demirayak, Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Danışmanı Abdülkerim Çalışkan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık, Yüntaş A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Sarlık, Atatürk Düşünce Derneği Şube Başkanı Veli Cengiz, Gazeteci Yazar İbrahim Yüksel ve çok sayıda sanatsever katıldı.            

            "2018 YILINDA GERÇEK BİR TİYATRO SALONUNA KAVUŞACAĞIZ"

         Ayakta alkışlanan oyun sonunda, Belediye Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas ve Ceren Gürlek ile dans gösterisini sunan oyuncuları ve tiyatro ekibini tebrik eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, iki ay sürecek bu oyun sonunda Belediye Şehir Tiyatrosu'nun yine yeni bir oyunla tiyatroseverlerin karşısında olacağını söyledi. Başkan Çoban, 2018 yılında gerçek bir tiyatro salonunda hem Afyonkarahisarlılar'ı hem de ilimize gelen misafirleri çok güzel tiyatro ve müzikallerde buluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

         Tiyatroseverlerin 16 Aralık 2016 Cuma gününden itibaren, her Cuma saat 20:00'da Eski Halk Eğitim Merkezi (Ram Salonu'nda) ücretsiz olarak izleyebileceği "Haybeden Gerçeküstü Aşk", 14 Şubat 2017 Sevgililer Günü'nde sahnelenecek final oyunuyla sona erecek. Yaş sınır olan oyuna 13 yaş altı çocuklar alınmayacak. Oyunu izlemek isteyenler Afyonkarahisar Belediyesi 2. katta bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nden rezervasyon yaptırabilecek.

 
 
Kaynak: (Afyonkarahisar Valiliği) - Afyonkarahisar Valiliği Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: ALKIŞLAR, BELEDİYE, ŞEHİR, TİYATROSUNA
Yorumlar
Haber Yazılımı