Haber
31 Mayıs 2019 - Cuma 17:26 Bu haber 970 kez okundu
 
Aral Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Park Afyonda Resim Sergisi açtı.
Aral Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Park Afyonda Resim Sergisi açtı.
EĞİTİM Haberi
Aral Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Park Afyonda Resim Sergisi açtı.


Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Özel Aral Anadolu Teknik Koleji öğrencilerinin hazırladığı ‘Karakalem Resim Sergisi’ ve endüstriyel otomasyon teknolojileri alanı öğrencilerinin hazırlandığı ürünler beğeniye sunuldu. 
Park Afyon AVM’de açılan resim sergisi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Açılan sergiyle ilgili bilgiler veren Okul Müdürü Mehmet Yılmaz, serginin yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Yılmaz şöyle devam etti; “Öğrencilerimizin hazırlamış olduğu karakalem çalışmalarını ve endüstriyel otomasyon teknolojileri alanı öğrencilerimizin ürün çalışmalarını sergilemek için böyle bir organizasyon yaptık. Burada bu sebeple bulunuyoruz Aral Teknik Koleji 2017-2018 eğitim öğretim yılında Afyon Organize Sanayi Bölgesi içerisinde eğitim-öğretim faaliyetlerine başladı 2 yıldan beri devam ediyoruz. Okulumuz tamamen devlet destekli yüzde 100 ücretsiz bir okuldur.” 
Sorgulayan bireyler yetiştiriyoruz
‘Her ne kadar özel okulda olsa öğrenci herhangi bir ücret ödenmez’ diyen Yılmaz; “Ülkemizde ve şehrimizde olan teknik eleman üretimdeki ana eleman sıkıntısının giderilmesi amacıyla acilen bir çözüm olması adına Organize Sanayi Bölgesi içerisinde açılan okulların devlet tarafından desteklenmesi Bu anlamda ücretsiz eğitim veriyoruz.  Burada karakalem çalışmalarımızın yanında 10. Sınıf öğrencilerimizin hazırladığı otomasyon ürünleri var. Buradaki birazdan beraber gezdiğimizde de görürsünüz sadece 5-6 aylık eğitimler öğrencilerimizin kendi tamamen kendi tasarım ürünleri olan otomasyon ürünlerini göreceksiniz yeniyiz iddialıyız. İnşallah bize güvenip kayıt olan öğrenciler ve velilerimizin çıkarmayacağız. Söylediğin gibi hedefimiz sadece üniversitede sorgulayan araştıran kendini geliştiren öğrenci yetiştirmek.” >> Mevlüt Tınas

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Aral, Mesleki, ve, Teknik, Anadolu, lisesi, Park, Afyonda, Resim, Sergisi, açtı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı