Haber
11 Temmuz 2020 - Cumartesi 18:04 Bu haber 538 kez okundu
 
Ayasofya Camiinin İbadete Açılması Hayırlı Olsun
Ayasofya Camiinin İbadete Açılması Hayırlı Olsun
GÜNDEM Haberi
Ayasofya Camiinin İbadete Açılması Hayırlı Olsun

Ayasofya Camiinin İbadete Açılması Hayırlı Olsun

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya Ayasofya Camiinin İbadete açılması ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Açıklamada “Ayasofya Camii’nin müze vasfından çıkarılarak tekrar ibadete açıldığı bugün tarihi bir gün olarak kayıtlara geçmiştir.

Necip Fazıl’ın “Gençler bugün mü yarın mı bilemem fakat Ayasofya açılacak” diyerek ifade ettiği yol gösterdiği, biz ve bizden önceki kuşakların ideallerinde olan, "Zincirler Kırılsın Ayasofya Açılsın" cümlesiyle sloganlarında yer alan Ayasofya Camii bugünkü alınan kararla ibadete açılıyor.

İnşaAllah bizlerde en uygun zamanda Camiimizi ziyaret edecek ve Fatih’in emanetinde huşu içinde namaz kılma onuruna erişeceğiz.

Bize bu onurlu ve anlamlı tarihi günleri yaşatan büyük devlet adamı, büyük lider Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu ile bu büyük hayalin gerçekleşmesinin gururunu yaşıyor,

Milletimiz adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

Ayrıca, Danıştay 10. Dairesi Başkanı olarak kararda imzası bulunan hemşerimiz Sayın Yılmaz Akçil Beyi Afyonkarahisarımıza yaşattığı gurur nedeni ile tebrik ediyorum.

Bir imza ile Lozan’da milletimize giydirilen dar kalıpların bir bir yıkıldığı bu tarihi günleri bize gösteren Allaha hamdüsenalar ediyor, bu kutlu davada bugüne kadar bizlerden desteğini esirgemeyen Afyonkarahisarlı hemşerilerime teşekkür ediyorum.” Dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Ayasofya, Camiinin, İbadete, Açılması, Hayırlı, Olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});