Haber
20 Temmuz 2016 - Çarşamba 10:29 Bu haber 657 kez okundu
 
BAKAN ÖZHASEKİ, MİLLİ İRADE NÖBETİ İÇİN KAYSERİ'DE
GÜNDEM Haberi
BAKAN ÖZHASEKİ, MİLLİ İRADE NÖBETİ İÇİN KAYSERİ'DE


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Kayseri’de Milli İrade için nöbette olan hemşerilerine hitap etti.

Kayseri meydanında vatandaşlara hitap eden Özhaseki: “Öncelikle hiç parti ayrımı gözetmeksizin tek vücut halinde kenetlenen ve her türlü darbeye karşı duran hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Türkiye'nin her köşesinde vatan toprağına sahip çıkan milletimize teşekkür ediyorum. Kayserili rüştünü ispat etmiştir” dedi.

Eski ihtilallere ve başarısız darbe girişimlerine değinen Özhaseki: “Daha önce başka yöntemlerle ihtilal yolları deneyen ama başarılı olamayan bir çakallar güruhu yeni bir ihanet yoluna daha başvurdu. Elbette bunun cezasını en ağır bir şekilde vereceklerdir. Biliyoruz ki Türkiye'nin her köşesinden milletimiz çocuklarınızın ve ülkemizin geleceğine sahip çıktı. Aynı zamanda milli iradenin temsilcisi olan, memleketimizi bugüne kadar birçok badireden kurtaran Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız. Allah sizden razı olsun. Siz bize sahip çıktığınız için başımız dik, alnımız açık. Biz sizin içinizden geldik, sizi temsil ediyoruz.”  dedi.

"Türkiye aleyhine çalışan en büyük örgüt"

Darbe yapma girişiminde bulunan paralel yapıyı sert sözlerle eleştiren Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hala bu örgüte sıcak bakanlar, tertemiz adamlardı diyerek para vermek isteyen, maddi destekte bulunan sanayicilere, sosyal medyada örgütün her türlü propagandasını yapanlara sesleniyorum. Ne olur artık gözünüzü açın bu örgütün icraatı iyilik değil. Bu ihanet örgütü resmen. Yurt dışında Türkiye aleyhine çalışan en büyük örgüt bu. Yurt içinde çalışanların da bunlar ortaya çıktı. Bütün bunlardan sonra Kayserili hemşehrilerimizden hala daha bunlar iyiymiş diyenin aklına şaşarım. Elbette şehitlerimiz oldu, günlerce canımız yanacak. Ama bunun cezasını verecekler. Tüm dünya gözünde Türkiye Cumhuriyeti hükümetini yok etmek için çalışan bir örgütün cezası elbette verilecek bu işten kimsenin şüphesi olmasın. Ben bir daha buradan Kayserili hemşehrilerimize sesleniyorum, lütfen artık bunlara kanmasınlar. Bildikleri varsa da gelsinler anlatsınlar.”

Vatan ve milletin bekasının üzerinde duran Özhaseki: “Şunu bilin ki; Ankara'da bu onurlu ve şahsiyetli duruşunuzu temsil etmek için bu davaya baş koyduk. Biz gelip geçiciyiz. Ama vatan toprağı, milletin varlığı baki olacaktır. Dualarla, gayretlerle… Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın.” duasıyla sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı