Haber
21 Nisan 2018 - Cumartesi 18:45 Bu haber 756 kez okundu
 
BAŞKAN ÇOBAN'IN 23 NİSAN MESAJI
BAŞKAN ÇOBAN'IN 23 NİSAN MESAJI
ÇOCUK Haberi
BAŞKAN ÇOBAN'IN 23 NİSAN MESAJI

 

  Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihinin; kader birliği yapmış, istiklal ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş Aziz Milletimiz için dönüm noktası olduğunu kaydeden Başkan Burhanettin Çoban;” TBMM "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" diyerek Cumhuriyetimizin temellerini atmıştır. 98 yıllık tarihinde defalarca millet ve hürriyet düşmanı hainlerin sataşmasına maruz kalan TBMM, en son 15 Temmuz hain terör saldırısında doğduğu gün kadar taze, hürriyet ve bağımsızlık ruhuyla dimdik ayakta kalarak 'Gazi Meclis' unvanını pekiştirmiş, milletimize zincir vurmaya kalkan çılgınlara ders, milletimize ve mazlum milletlere umut vermiştir. 15 Temmuzda millet kıyam ederken, onun iradesini temsil eden Meclis de yıkılmaz bir kale olduğunu göstermiştir." dedi.
  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, coşkunun, sevincin dünya çocuklarıyla paylaşıldığı; kardeşlik ve barış mesajlarının çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelendiği özel bir bayram olduğuna dikkat çeken Başkan Çoban mesajında şu görüşlere yer verdi; “Türkiye olarak inanıyoruz ki; hangi ülkede olursa olsun tüm çocukların savaş, açlık ve kargaşa ortamından uzak bir şekilde yaşamaları, en büyük arzumuzdur.  Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; kendi başına karar verebilen, eleştiren, kendine güvenen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.                      

  Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yılını, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: BAŞKAN, ÇOBAN'IN, 23, NİSAN, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı