Haber
28 Ekim 2018 - Pazar 12:18 Bu haber 760 kez okundu
 
BAŞKAN ÇOBAN'DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
BAŞKAN ÇOBAN'DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
GÜNDEM Haberi
 BAŞKAN ÇOBAN'DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 

                 Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 29 Ekim Cumhuriyet'in ilan edilişinin 95. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

                Mesajında, Cumhuriyet'in Anadolu insanının Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı büyük bir eser olduğunu dile getiren Başkan Burhanettin Çoban; Cumhuriyet'in, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biri olduğunu kaydetti.

                Tek bayrak, tek millet ve tek vatan düşüncesiyle kurulan, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırılan Cumhuriyetimizin, Türk milletinin sonsuz varlığıyla ilelebet devam edeceğini bildiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, amaçlarına ulaşabilmek için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri Cumhuriyet'e ve onun kazanımlarına yönelik saldırıda bulunanların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada amacına ulaşamayacaklarının altını çizdi.           

           Başkan Çoban mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi; "Kurtuluş Savaşı, ulusumuzun var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir. Bu yeniden dirilişin ardından Cumhuriyet'in kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Cumhuriyet Bayramı'nın halkımız tarafından büyük şevk, coşku ve heyecanla kutlanması ve her geçen gün bir kat daha önem kazanması bizleri sevindirmekte ve ilerisi için Cumhuriyet'e sahip çıkacak bir neslin yetişmesini görmek heyecanlandırmaktadır.

             Ülkemizde son günlerde meydana gelen terör olaylarını bu vesileyle bir kez daha nefretle kınıyorum. Teröre ve teröriste destek verenlere karşı en güzel yanıtı ulusumuz, daima birlik ve beraberlik içinde bugüne kadar cevap vermiş ve bundan sonra da verecektir. Bu duygularla; kuruluşunun 95. yıldönümünde çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni bizlere armağan eden Büyük Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, vatanı için canını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar dileyerek tüm Afyonkarahisarlı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum"

 
Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: , BAŞKAN, ÇOBAN'DAN, 29, EKİM, CUMHURİYET, BAYRAMI, KUTLAMA, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı