Haber
06 Nisan 2020 - Pazartesi 13:28 Bu haber 1026 kez okundu
 
BAŞKAN SEZEN POLİS TEŞKİLATI’NIN 175. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI
BAŞKAN SEZEN POLİS TEŞKİLATI’NIN 175. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN SEZEN POLİS TEŞKİLATI’NIN 175. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

 

Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 175. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “175 yılın verdiği bilgi ve tecrübeler ile birlikte halkımızın güveni, desteği ve iş birliği sayesinde hizmet kalitesini her gecen gün arttırıyor” dedi.

175 yıldır hizmet veriyor

Başkan Sezen mesajında, "Polis Teşkilatımız ülkemizdeki huzur, güven ve istikrar ortamının korunmasındaki en büyük güvence olmakla birlikte aziz milletimizin güven duyduğu kuruluşlar arasındadır. 1845 yılında Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecit tarafından sağlam temeller üzerine bina edilen bu kuruluşumuz 175 yıldır anayasa ve yasalara sadakatle, hukuka bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir vazife anlayışıyla, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve refah içinde yaşaması için gece gündüz demeden fedakârca hizmet veriyor. 175 yılın verdiği bilgi ve tecrübeler ile birlikte halkımızın güveni, desteği ve iş birliği sayesinde hizmet kalitesini her gecen gün artıran polis teşkilatımız, ülkemiz ve milletimiz için kendi canlarını ortaya koymaktadır” dedi.

“Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum”

Sezen mesajını, “15 Temmuz darbe gecesi üniformalı teröristlere karşı verdikleri mücadelede şehit düşen polislerimizi, İzmir’de aziz milletimizi korumak için teröristlerle verdiği kahramanca mücadelede şehit düşen Fethi Sekin’i ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ayrıca 15 Temmuz darbe gecesinde emrindeki 1300 polis grubuyla birlikte DAEŞ operasyonu yapacak olan İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Metin Turanlı kendisine “darbe oldu benim emrim altını gereceksiniz” diyen üniformalı teröriste karşı emri altındaki polislere dönerek “Bugün ülkemiz ve milletimiz için hepimiz şehit olacağız” diyerek darbeyi savuşturan, terörle teröristle mücadele eden tüm kahraman polislerimizi saygıyla anıyorum” ifadeleri ile noktaladı.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: BAŞKAN, SEZEN, POLİS, TEŞKİLATI’NIN, 175., YIL, DÖNÜMÜNÜ, KUTLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı