Haber
12 Kasım 2019 - Salı 16:27 Bu haber 1088 kez okundu
 
BAŞKAN ZEYBEK FATMA ŞAHİN’İ GASTRONOMİ FESTİVALİ’NE DAVET ETTİ.
BAŞKAN ZEYBEK FATMA ŞAHİN’İ GASTRONOMİ FESTİVALİ’NE DAVET ETTİ.
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN ZEYBEK FATMA ŞAHİN’İ GASTRONOMİ FESTİVALİ’NE DAVET ETTİ.

 

 Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, gastronomi dalında, Türkiye’de ilk kez Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) "Yaratıcı Şehirler Ağına" giren Gaziantep’in Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i önümüzdeki yıldan itibaren Afyonkarahisar’da düzenlenecek  Gastronomi (Yemek Sanatı) Festivali’ne davet etti.

Geçen hafta Türkiye Belediyeler Birliği Toplantısı için Ankara’da temaslarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile bir araya geldi.

Belediye Başkanı Fatma Şahin,  Afyonkarahisar’ın 2019 UNESCO "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i tebrik etti.

Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetleri ile sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada marka bir şehir olduğunu söyleyen Fatma Şahin, Türkiye'de Gaziantep ile Hatay'ın ardından Afyonkarahisar’ın da lezzet kenti olduğunu tescillediğini söyledi.

Afyonkarahisar’ın UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına girdiğini öğrendiğinde çok mutlu olduğunu ifade eden Fatma Şahin;  "2015'te Gaziantep olarak Türkiye'den Gastronomi alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na katılan ilk şehir olduk.

2017'de Hatay geldi yanımıza. 2019 yılında da Afyonkarahisar.  Hayırlı olsun, İnşallah önümüzdeki yıl Afyonkarahisar’da düzenlenecek festivale katılmayı arzu ediyorum.  Şahsınızda tüm Afyonkarahisar’ı tebrik ediyor, bu süreçte başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: BAŞKAN, ZEYBEK, FATMA, ŞAHİN’İ, GASTRONOMİ, FESTİVALİ’NE, DAVET, ETTİ.,
Yorumlar
Haber Yazılımı