Haber
29 Mayıs 2017 - Pazartesi 10:42 Bu haber 1602 kez okundu
 
BAŞKAN ÇOBAN KÜLTÜR VE SANAT EVİNİ İNCELELEDİ
BAŞKAN ÇOBAN KÜLTÜR VE SANAT EVİNİ İNCELELEDİ
KÜLTÜR Haberi
BAŞKAN ÇOBAN KÜLTÜR VE SANAT EVİNİ İNCELELEDİ

  BAŞKAN ÇOBAN KÜLTÜR VE SANAT EVİNİ İNCELELEDİ

                Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, iç düzenleme ve tefrişat çalışmaları devam eden yöresel ve kültürel değerlerimizin tanıtılacağı Kültür ve Sanat Evinde incelemelerde bulundu.

                Afyonkarahisar Belediyesi, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinden günümüze kadar ulaşan; ancak zamanla yıpranmış olan yapıları restore ederek tarihi mirasa sahip çıkıyor. Bu doğrultuda, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında geçen dönem başlayan restorasyon ve rölöve çalışmaları bu dönem de devam ediyor.              

                Tarihi Bedesten Çarşısının restorasyonu ve hemen yanındaki Ot Pazarı Camii'nin etrafının yeniden düzenlemesiyle bu bölgeye canlılık kazandıran Afyonkarahisar Belediyesi, Kültür ve Sanat Evi yapılmak üzere, yine bu bölgedeki Belediye Şehir Çarşısının arkasında bulunan (eski ambar) olarak bilinen tarihi binada başlattığı restorasyon çalışmalarını da tamamladı.

                TURİZME BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

                İç düzenleme ve tefrişat çalışmaları devam eden Kültür ve Sanat Evini, en kısa zamanda hizmete sunmayı planlayan Afyonkarahisar Belediyesi, bin 54 metrekare alana sahip tarihi binada, ilimizin yöresel ve kültürel miraslarını sergileyip tanıtacak. 150 yıl önce yapıldığı tahmin edilen tescilli bina bu projeyle yeniden tarihe kazandırılacak. İlimize özgü değerlerin ve günlük yaşama dair mekanların oluşturulacağı Kültür ve Sanat Evi bölgenin turizm potansiyeline de büyük katkı sağlayacak.   

                Artık son aşamaya gelen Kültür ve Sanat Evi'nde yapılan restorasyon ve düzenlemeleri yerinde inceleyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ilgili Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten'den tarihi binanın son durumu hakkında bilgi aldı. İncelemelerinin ardından bina içinde ilave bazı düzenlemeler yapılamasını isteyen Başkan Çoban, restorasyonda görev yapan Etüd Proje Müdürlüğü personelini de tebrik etti.

Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: BAŞKAN, ÇOBAN, KÜLTÜR, SANAT, EVİNİ, İNCELELEDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı