Haber
24 Haziran 2016 - Cuma 09:53 Bu haber 980 kez okundu
 
BAŞKAN ÇOBAN TAKIM ARKADAŞLARIYLA İFTARDA BULUŞTU
BAŞKAN ÇOBAN TAKIM ARKADAŞLARIYLA İFTARDA BULUŞTU
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN ÇOBAN TAKIM ARKADAŞLARIYLA İFTARDA BULUŞTU

 

 “ÇOK BÜYÜK İŞLER BAŞARDIK, YARINLARIMIZI  PLANLIYORUZ”

           Afyonkarahisar Belediyesi'nde Ramazan klasiği haline gelen personel iftarı,  Belediye Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Konuşmasının başında personeline ithafen ‘kıymetli ailemiz, takım arkadaşlarımız” diye seslenen Başkan Çoban, “her daim ailemiz olarak gördüğüm personelimizle iyi bir takım olduk” ifadelerine yer verdi. Üzüntülerin paylaşarak azalacağına, mutluluklarında yine paylaşarak artacağına dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban; Ramazan ayının islam âlemine, ülkemize ve Afyonkarahisarımıza huzur, barış ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu.

“GÖRÜNMEZ KAHRAMANLARIMIZSINIZ BAŞARIDAKİ PAYINIZ BÜYÜK”

          Personelin üstün gayretleriyle Afyon’da çok büyük işler başardıklarına dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban; “Geçmiş yedi yıla baktığımız zaman hamdolsun siz değerli çalışanlarımızın üstün katkılarıyla çok büyük işler başardık. Yarınlarımızı planlıyoruz, başarı ile geçecek önümüzde üç sezonumuz daha var. Yıllık 50-52 milyon lira bütçeden bugün 180-200 milyon lira bütçeleri konuşur hale geldik. Yine yıllık 7-8 milyon lira yatırımlardan, borçsuz dertsiz 50-60 milyon ve daha fazlası bu sene yatırımları icraata geçirir hale geldik.  Bu başarılarımızda görünen kahramanlarımızdan çok, görünmez kahramanlarımızın yani sizlerin izleri de var. Bundan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki aylarda da çok güzel hizmetlere imza atacağız. 2009-2014 yılları arasında Afyon’da birçok ilkleri başarmıştık. İnşallah yine bu dönem birçok ilklere imza atmaya devam edeceğiz.” dedi.

“BAKANIMIZIN VE MİLLETVEKİLLERİMİZ ÇOK BÜYÜK DESTEK OLUYOR”

Afyonkarahisar Belediyesi’nin bu performansının birçok il belediyesi ve bazı büyükşehir belediyelerinin de dikkatini çektiğini kaydeden Başkan Çoban; “ İcraatlarımız konusunda sık sık belediyemize ziyaretlerde bulunuyor, çeşitli vesilelerde toplantılarda yüz yüze görüşerek bu konularda bizlerden nasıl başarı elde ettiğimiz açıkça sorulmaktadır. Belediyemizin bu başarısında milletvekillerimizin ve özellikle Bakanımızın çok büyük destekler alıyoruz. Bir çok ilerlemeyen, tıkanan işlerimiz yada bürokrasinin kararı ile gerçekleşebilecek işlerimizde onlar çok büyük destek oluyorlar” dedi.

EMEKLİYE AYRILAN PERSONELLER UNUTULMADI

Konuşmasını verdiği birkaç örnekle destekleyen Başkan Çoban; “ bu sene inşallah başlayacağız Karayolları arazisinin konumunu, yerini sizler çok iyi biliyorsunuz. Eğer Sayın Bakanımızın Veysel Eroğlu olmasaydı biz o arazinin değil 25 bin metrekaresini bin metrekaresini dahi alamazdık. Yine inşallah bu sene başlaşacağız Kent Meydanı Projesinde de biliyorsunuz eski belediyeyi devletimize verdik, onun karşılığında inşallah bu sene başlayacağımız meydanı Hazineden aldık. Bu alanın toplam metrekaresi 9 bin metrekare. Sadece bizim emlak rayiçlerimize göre buranın toplam metrekare olarak toplam bedeli yaklaşık 36 milyon liradır. Bizim eski belediyemize biçilen değerde bu günkü rakamlarla yaklaşık 6 milyon lira. Yani biz 6 milyon liralık gayrimenkulü verdik, karşılığında 36 milyon liralık gayrimenkulü aldık. Bunun gibi birçok çalışmamızda sağ olsun Sayın Bakanımızın, milletvekillerimizin çok büyük desteği sizlerinde gayreti ile bu işleri bu günlere getirdik.    Her yıl olduğu gibi bu yıl da emekli olarak görevinden ayrılan personellere hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Çoban, bundan sonraki hayatlarında aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dileklerinde bulundu. İftar programının son bölümünde, emekliye ayrılan personellerle Başkan Çoban ve sendika başkanları tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: BAŞKAN, ÇOBAN, TAKIM, ARKADAŞLARIYLA, İFTARDA, BULUŞTU
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});