Haber
12 Mayıs 2017 - Cuma 11:56 Bu haber 1283 kez okundu
 
BAŞKAN ÇOBAN VE EŞİ EMİNE ÇOBAN'DAN KANDİL ZİYARETLERİ
BAŞKAN ÇOBAN VE EŞİ EMİNE ÇOBAN'DAN KANDİL ZİYARETLERİ
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN ÇOBAN VE EŞİ EMİNE ÇOBAN'DAN KANDİL ZİYARETLERİ

 

            Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, eşi Emine Çoban ile birlikte ihtiyaç sahibi ailelerin yüzüne güldürmeye devam ediyor.

            Dönem dönem gerçekleştirdikleri ev ziyaretleriyle zor koşullarda yaşamını sürdüren ailelerin yanında olan Başkan Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban, bu ziyaretlerde vatandaşlarımızın sıkıntılarını dinleyip ihtiyaçlarını gideriyor.       

            DÖRT AİLEYİ ZİYARET ETTİLER

            Bu doğrultuda, geçtiğimiz Berat Kandili gecesi, Belediye Yardım Biriminin belirlediği ihtiyaç sahibi dört farklı aileyi ziyaret eden Başkan Çoban ve eşi Emine Çoban, bir kez daha gönülleri fethetti.

            İlk olarak, Kasımpaşa Mahallesi'nde; 9 ay önce eşini kaybetmiş, dört çocuğu ile birlikte yaşam mücadelesi veren bir annenin acısına ve sıkıntılarına ortak olan Başkan Çoban ve eşi Emine Çoban, daha sonra Marulcu Mahallesi'nde; 3 ay önce eşini kaybetmiş, biri yüzde 95 engelli olan üç çocuğuyla birlikte hayata tutunmaya çalışan vefakar bir anneye umut ışığı oldu.

            Üçüncü ev ziyaretinde, İstiklal Mahallesi'nde; yine eşi vefat etmiş üç çocuğu ile birlikte, devletin ve Belediye'nin sağladığı imkanlarla yaşamaya çalışan bir anneye şefkat eli uzatan Başkan Çoban ve eşi, son olarak Fatih Mahallesi'nde; yüzde 49 engelli olan ve sadece engelli maaşıyla kiralık bir evde eşiyle birlikte dört çocuğuna bakmak zorunda kalan bir babayı ziyaret etti.

            YETİM ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİLER

            Her ziyarette gördüğü manzara ve dinlediği hayat hikâyeleri karşısında bir hayli duygulanan Başkan Burhanettin Çoban, geçim zorluğu çeken ailelere, aynî yardımların yanı sıra bir miktar maddi yardımda bulundu. Ziyaretlerde yetim çocuklarla da yakından ilgilenen Başkan Çoban ve eşi Emine Çoban, yaşadıkları zorluklara rağmen derslerinde oldukça başarılı olan çocukları tebrik edip; her birine ayakkabı, elbise, top, oyuncak bebek, oyuncak araba gibi çeşitli hediyeler verdi.

            Devletin ve Belediye'nin sunduğu bazı sosyal yardımlardan habersiz olan aileleri bilgilendiren Başkan Çoban, ihtiyaç sahibi ailelerin her zaman yanında olduklarını söyledi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban'a ziyaretleri sırasında, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cem Kasapoğlu, Yardım Birimi Sorumlusu Ahmet Çınar ve Yardım Birimi personeli eşlik etti.


Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: BAŞKAN, ÇOBAN, EŞİ, EMİNE, ÇOBANDAN, KANDİL, ZİYARETLERİ
Yorumlar
Haber Yazılımı