Haber
18 Ağustos 2016 - Perşembe 19:30 Bu haber 744 kez okundu
 
BAŞKAN ÇOBAN YABANCI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI
BAŞKAN ÇOBAN YABANCI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN ÇOBAN YABANCI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

         

                Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin daveti ile ilimize gelen yabancı öğrencileri makamında kabul etti.

                45 farklı ülkede aktif olarak eğitim hizmeti veren Yunus Emre Enstitüsü'nün bu ülkelerde kurduğu kültür merkezleri aracılığıyla Türkçeyi ve Türk kültürünü öğrettiği öğrenciler arasında seçilen 18 yabancı öğrenci, Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin daveti üzerine ilimize geldi.

                "AKARÇAY'I ÇOK BEĞENDİLER"

                Ülkelerindeki kültür merkezlerinde, ülkemize dair öğrendikleri bilgileri daha iyi anlamaları ve görmeleri amacıyla yaklaşık bir aydır ilimizde misafir edilen öğrenciler, eğitim programları çerçevesinde Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı ziyaret etti. AKÜ Türkçe Öğretimi Uygulama Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Celal Demir ve ÇAY MYO Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Ümmü Gülsüm Ünlü nezaretinde gerçekleşen ziyarette, öğrenciler ilimizle ilgili izlenimlerini aktardı. Akarçay'ı çok beğendiklerini belirten öğrenciler, bu projesinden dolayı Başkan Çoban'a teşekkür ettiler.

                ÖĞRENCİLERE LOKUM İKRAMI

                Afyon Kalesi'ne de çıktıklarını ifade eden öğrenciler, kaleye çıkmanın zorluğundan bahsederek telefirik veya asansör sistemi kurulup kurulamayacağını sordular. Kaleye çıkışı kolaylaştıracak çalışmalarla ilgili öğrencileri bilgindiren Başkan Çoban, Akarçay'la ilgili düşüncülerinin de kendisini mutlu ettiğini söyledi. Ziyarette öğrencilere lokum ikram eden Başkan Çoban, ilimizin meşhur lezzetlerini tanıtarak, eğitim programı sonrası, ülkelerine dönerken uzun yolculuğa uygun olabilecekleri götürmelerini söyledi.

Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: BAŞKAN, ÇOBAN, YABANCI, ÖĞRENCİLERİ, AĞIRLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı