Haber
08 Mart 2017 - Çarşamba 17:02 Bu haber 1506 kez okundu
 
BAŞKAN ÇOBAN'DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN ÇOBAN'DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI
YAŞAM Haberi
BAŞKAN ÇOBAN'DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN ÇOBAN'DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

 

        Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, kadınların toplumların mimarı olduğuna vurgu yaparak, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

          Türk kadınının, tarihimizin en eski dönemlerinden içinde bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın merkezinde yer aldığını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban,  Cumhuriyet'in kuruluşu ve Atatürk'ün önderliğinde kadınlarımızın çağdaş dünya kadınlarının sahip olduğu tüm kazanımları elde ettiğini ve modern Türkiye'nin kurulması yönünde önemli bir misyonu üstlendiklerini söyledi.

         Başkan Çoban mesajında şu görüşlere yer verdi; “Bir toplumun gelişme düzeyinin en önemli göstergelerinden biri, kadınların özgürlüğü ve saygınlığı, üretim ve yönetimdeki yeri ile ölçülmektedir. Türk kadını tarihin her döneminde eşi, ailesi, ülkesi ve milleti için yaptığı fedakârlıklarla en üst değere layık olmuş ve tarih yazmış, sosyal ve ekonomik hayatın her alanında önemli roller üstlenerek, toplumun gelişmesinde ve ilerlemesinde saygıdeğer yerini almasını bilmiştir” dedi.

           Toplumumuzda kadınlarımıza karşı işlenilen her türlü şiddet, dayak ve tacizin önüne geçilebilmesi için herkese büyük görevler düştüğünü dile getiren Başkan Burhanettin Çoban; "Türk Kadını, bütün kazanımlarını sadece cumhuriyetle birlikte değil, binlerce yıllık örf, adet ve kültürel birlikteliğin vermiş olduğu kazanımlarla tarihteki hak ettiği yeri her zaman almıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin odak noktasında yer alan kadınlarımız, üstlendikleri, misyonu yaşatma görevini ülkenin yaşadığı problemlerin birinci derecede muhatabı olmalarına rağmen hiçbir fedakârlıktan çekinmeden yerine getirmiş; modern ve çağdaş Türkiye'nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır” dedi.

         Hayatın her anında varlıkları ile büyük onur ve gurur duyduğumuz, büyüten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren sevginin simgesi kadınlarımızın bu anlamlı günlerini kutluyor sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum." diye konuştu.

 

Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: BAŞKAN, ÇOBANDAN, KADINLAR, GÜNÜ, MESAJI
Yorumlar
Haber Yazılımı