Haber
02 Temmuz 2020 - Perşembe 14:41 Bu haber 1507 kez okundu
 
BAYRAKTEPE MEZARLIĞINDA YAPILI KABİRLER TAHSİSE SUNULUYOR
BAYRAKTEPE MEZARLIĞINDA YAPILI KABİRLER TAHSİSE SUNULUYOR
YAŞAM Haberi
BAYRAKTEPE MEZARLIĞINDA YAPILI KABİRLER TAHSİSE SUNULUYOR

 

   Afyonkarahisar Belediyesi Bayraktepe Mezarlığında oluşturduğu kabirleri belirlenen bedelleri karşılığında tahsise sunacak.  Bayraktepe Mezarlığında girişinde tespit edilen iki, üç ve dört gözden oluşan bin adet mezarın tahsis bedel ve şartları belirlendi.  

   Kabirlerin ticari amaçla kullanımını ve el değiştirmesini önlemek istediklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Bayraktepe Mezarlığımızın girişinde yeni mezar yerleri oluşturduk.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yapımına devam ettiğimiz kabirlerimizin ticari amaçlı kullanımı ve el değiştirmesini önlemek istiyoruz.  Bu amaçla göz başı peşin 4 bin 500, taksitli 5 bin TL olarak belirlediğimiz kabirlerimizi kura ile hak sahiplerine teslim edeceğiz. Bundan böyle kabirlerin satış ve devirleri belirli bir ücret ve Belediyemiz Encümeni bilgisi dâhilinde yapılacak.

Maalesef kabirler yetkili olmayan kişiler tarafından fahiş fiyatlarla satışa sunuluyor. İnşallah bu düzenlememizle yaşanan mağduriyeti ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. ” dedi. 

  Bayraktepe Mezarlığından kabir almak isteyenlerin 6 Temmuz Pazartesi gününden itibaren Belediye veznelerimizden alacakları makbuz karşılığında kura çekiminin ardından tahsis sözleşmeleri imzalanacak.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: BAYRAKTEPE, MEZARLIĞINDA, YAPILI, KABİRLER, TAHSİSE, SUNULUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});