Haber
13 Eylül 2019 - Cuma 11:47 Bu haber 1691 kez okundu
 
BAZ İSTASYONLARI TEHLİKE SAÇIYOR
BAZ İSTASYONLARI TEHLİKE SAÇIYOR
SAĞLIK Haberi
BAZ İSTASYONLARI TEHLİKE SAÇIYOR

Uzun zamandır tartışılan baz istasyonları ve cep telefonlarının yaydığı elektromanyetik dalgaların insan sağlığını tehdit ettiği iddiasını doğrulayan bir açıklama daha geldi.

 Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selim Şeker ve Onkoloji Uzmanı Yard. Doç. Dr. Yavuz Dizdar, yaptıkları değerlendirmelerde baz istasyonlarının insana ve doğaya verdiği zararları anlattı. 

Uzmanlar baz istasyonları ile cep telefonlarının yaydığı elektromanyetik dalgaların insan sağlığını etkilediğini ifade ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selim Şeker, “Elektromanyetik radyasyon insanlara ve doğaya büyük bir zarar vermektedir” dedi. Yard. Doç. Dr. Yavuz Dizdar da “Sağa sola, her tarafa baz istasyonu kurulması makul, mantıklı bir yaklaşım değil. Firmalar biraz kolaycılığa kaçıyorlar. Buldukları hazır direğe baz istasyonu kurmak istiyorlar. Halbuki Avrupa’nın bu konuda normları var” diye konuştu.

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selim Şeker ve Onkolog Yard. Doç. Dr. Yavuz Dizdar, baz istasyonu ve cep telefonlarının insan sağlığı üzerine etkisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Şeker, baz istasyonlarının insan sağlığına olumsuz etkilerinin olduğunu belirterek,

“Bu çeşitli araştırmalarla ispat edilmiştir.

En son ABD yapılan bir araştırmada insan sağlığına zararlı olduğu kesinleşmiştir.

Maalesef yalnız insanlar üzerinde değil 21. yüzyılın en büyük sorunu elektromanyetik radyasyonun çevreye verdiği zararlar.

Binlerce kuş ortadan kalkmıştır. Kuşlara, ağaçlara zarar vermekte.

Elektromanyetik radyasyon insanlara ve doğaya büyük bir zarar vermektedir” dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: BAZ, İSTASYONLARI, TEHLİKE, SAÇIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı