AFYONKARAHİSAR CANLI İZLE
Haber
07 Aralık 2016 - Çarşamba 11:49 Bu haber 2206 kez okundu
 
BELEDİYE BAŞKANLARI AFYONKARAHİSAR’A HAYRAN KALDI
BELEDİYE BAŞKANLARI AFYONKARAHİSAR’A HAYRAN KALDI
GÜNDEM Haberi
BELEDİYE BAŞKANLARI AFYONKARAHİSAR’A HAYRAN KALDI

Belediye Başkanları Birliği Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek üzere Türkiye’nin bir çok farklı vilayetinden ilimize gelen Belediye Başkanları Afyonkarahisar’ı gezdi.

Afyonkarahisar Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının ardından bir süre şehir turuna çıkan Başkanlar, ilimizin tarihi ve kültürel bölgelerine adeta hayran kaldılar. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, konuk belediye başkanlarını önce Kale ve Ulu Camii civarını, Millet Hamamı’nı daha sonra ise Mevlevi (Türbe) Camii ve Mevlevihane Müzesi’ni gezdirdi.

Burada Mevlevihane Müze Sorumlusu Hasan Özpunar tarafından konuklara müze hakkında bilgi verildi. Afyonkarahisar’ın tarihi ve turizm potansiyelini yakından görme fırsatı bulan Belediye Başkanları Bedesten’i de ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

AFYON’A DENİZ GELMİŞ

Başkanlar bir süre Uzun Çarşı’da gezdikten sonra esnafla da bir araya geldiler. Belediye Başkanlarının son durağı ise Afyonkarahisar’ın adeta siluetini değiştiren Akarçay oldu. Akarçay’ın manzarasından oldukça etkilenen konuklar, ‘Afyon’a deniz gelmiş” dediler. Belediye Başkanları ziyaretlerinin ardından izlenimlerini şöyle aktardı “Afyonkarahisar son dönemlerde o kadar gelişmiş ki; spor tesisleriyle termal turizm yatırımlarıyla Türkiye'nin örnek kentlerinden biri olmuş. Bu tür yatırımların yanı sıra Akarçay ise son derece güzel bir rekreasyon alanı haline gelmiş. Belediye Başkanımızı tebrik ediyoruz” diye konuştular.

Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: BELEDİYE, BAŞKANLARI, AFYONKARAHİSAR’A, HAYRAN, KALDI
Yorumlar
Haber Yazılımı