Haber
22 Aralık 2016 - Perşembe 10:42 Bu haber 1067 kez okundu
 
BELEDİYEDEN EĞİTİME YİNE DEV DESTEK
BELEDİYEDEN EĞİTİME YİNE DEV DESTEK
EĞİTİM Haberi
BELEDİYEDEN EĞİTİME YİNE DEV DESTEK

ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENECEK

BELEDİYEDEN EĞİTİME YİNE DEV DESTEK

OKUYACAKLAR, ÖĞRENECEKLER  HEMDE KAZANACAKLAR

       Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube, ilimiz merkez ve merkeze bağlı ortaokul ve lise öğrencilerine okuma alışkanlığı kazandırma ve kitap okumaya olan ilgisini arttırmaya yönelik Kitap Okuma Yarışması düzenlenecek.

         Değerler eğitimi kapsamında öğrencilere örnek şahsiyetlerin örnek davranışlarını tanıtmak, kendilerine olan güven duygusunu geliştirmek, okulunu ve kendini temsil edebilme gücünü kazandırmak amacıyla düzenlenecek yarışma öncesinde Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik arasında üçlü protokol imzalandı. Üç kategori üzerinden yapılacak yarışma için kitaplar ayrı ayrı belirlenirken, kitaplar Afyonkarahisar Belediyesi ve Eğitim- Bir- Sen  Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi tarafından temin edilecek. 

        Ortaokullarda 5. Ve 6. Sınıflar için ayrı, 7.ve 8. Sınıflar için ayrı olmak üzere iki kategori belirlendi. 5. ve 6. Sınıflar, kendi kategorisinde 7. ve 8. Sınıflar kendi kategorisinde belirlenen tüm kitapları okuyacaklar. Sınav soruları  okudukları bu kitaplardan oluşacak. Liselerde ise 9,10,11 ve 12. Sınıflarda okuyan tüm öğrenciler için ortak bir kategori belirlendi. Liselerde okuyan öğrenciler bu kategori için belirlenen kitapları okuyacaklar ve okudukları bu kitaplardan sınavda sorumlu olacaklar.

         Orta okul ve lise öğrencileri, okudukları kitaplar üzerinden girecekleri yarışmada  birincilere Bisiklet + Notebook ikinci ve üçüncülere bisiklet + tablet bilgisayar,  hediye edilerken yarışmada ilk 40’a giren 120 öğrenciye ise bisilket hediye edilecek. 

        Yarışmaya başvuruda bulunmak isteyenler 2 Ocak 2017-7 Nisan 2017 tarine kadar http://afyon1.eğitimbirsen.org.tr adresindeki bireysel öğrenci başvuru linkinden yapılabilecek. Yarışma 6 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: BELEDİYEDEN, EĞİTİME, YİNE, DEV, DESTEK
Yorumlar
Haber Yazılımı