AFYONKARAHİSAR CANLI İZLE
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber
23 Haziran 2016 - Perşembe 04:39 Bu haber 1492 kez okundu
 
Bolu Milli Eğitim Müdürüne “Görevi Kötüye Kullanmak”tan 5 Ay Hapis Cezası Verildi!
Bolu Milli Eğitim Müdürüne “Görevi Kötüye Kullanmak”tan 5 Ay Hapis Cezası Verildi!
GÜNDEM Haberi
Bolu Milli Eğitim Müdürüne “Görevi Kötüye Kullanmak”tan 5 Ay Hapis Cezası Verildi!

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü iken aldığı kararlarla tepki çeken, Bolu’ya il Milli Eğitim Müdürü olarak atandıktan sonra eğitimin sorunları ile uğraşmaktan çok iktidara yaranmaya çalıştığı için tepki çeken Yusuf Cengiz, Eğitim Sen Balıkesir Şubesi’nin açtığı dava sonucunda “görevi suiistimal”den 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Balıkesir’e bağlı Karesi ilçesi İbrahim Bodur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 6 müdür yardımcısı norm kadrosu olmasına rağmen 7 müdür yardımcısı çalışmasına göz yumarak kamu zararına sebebiyet veren Balıkesir eski İl Milli Eğitim Müdürü, halen Bolu İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Yusuf Cengiz, Eğitim Sen Balıkesir Şubesi’nin açtığı dava sonucunda “görevi suistimal”den 5 ay hapis cezasına mahkum oldu. Aynı davada yargılanan Balıkesir’e bağlı Karesi ilçesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay görevi ihmalden 3 ay hapis cezası aldı. Karesi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ersen Aksoy ve Hasan Keskin de 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Halen Bolu Milli Eğitim Müdürü olarak çalışan ve görevi kötüye kullanmaktan sabıkalı hale gelen Yusuf Cengiz’in, Bolu’da eğitimin çözüm bekleyen sorunları için çalışmak yerine, diğer eğitim yöneticileri gibi iktidara yaranmak adına aldığı ve büyük tepki çeken kararları, son olarak protesto yürüyüşü yapanlara yönelik polis saldırısı ile bir kez daha gündeme geldi.

Eğitim Sen olarak sırtlarını iktidara dayayarak kendilerini hukukun üstünde görenlerin er ya da geç yargı önünde hesap vereceği bilinmelidir. Kararları ve uygulamaları ile görevini kötüye kullanarak kamuyu zarara uğratan, görevi kötüye kullandığı 5 ay hapis cezası üzerinden mahkeme kararı ile sabit olan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü görevden alınmalıdır.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Bolu, Milli, Eğitim, Müdürüne, “Görevi, Kötüye, Kullanmak”tan, 5, Ay, Hapis, Cez
Yorumlar
Haber Yazılımı