Haber
09 Temmuz 2020 - Perşembe 09:26 Bu haber 663 kez okundu
 
BÜYÜK TAARRUZ BİSİKLET GRUBUNDAN NEZAKET ZİYARETLERİ
BÜYÜK TAARRUZ BİSİKLET GRUBUNDAN NEZAKET ZİYARETLERİ
GÜNDEM Haberi
BÜYÜK TAARRUZ BİSİKLET GRUBUNDAN NEZAKET ZİYARETLERİ

 

Büyük Taarruz Bisiklet Turunu düzenleyen Türkiye Emekli Subaylar Derneği ikinci başkanı Albay Hüsnü Şimşek,Bisiklet turu organizasyon başkanı Osman Kutlu ve Bisikletçi Mustafa Türk yetkili makamlara nezaket ziyaretinde bulundu.
Her yıl ülkemizin birçok yerinden gelip Afyonkarahisar’da toplanan pedalşörler 26 Ağustos’ta Kocatepe’den aldıkları şanlı bayrağımızı dokuz eylül de İzmir de valiye teslim ediyorlar. 
İimizde bulundukları süre içerisinde ilk ziyareti 
Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe ile başlayan heyet burada yapacakları bisiklet turu hakkında geniş bir bilgi aktardılar.

Daha sonra Afyonkarahisar Belediye Başkanı nezdinde Sosyal Kültür Daire Başkanı İhsan Akar’ı ziyareti ederek kendilerine gösterilen desteklerinden dolayı teşekkür ederek Büyük Taarruza yakışan bir bir tur olacağını bunda da en büyük payın Afyonkarahisar’da olduğunu söyledi.
TESUD ikinci başkanı Hüsnü Şimşek ve beraberindeki heyet son olarak ilimizde Garnizon Komutanı  Tuğgeneral Dr Osman Alp beyi ziyaret ettiler.

Burada Tuğgeneral Alp’a Kocatepe’den başlayan böylesine önemli savaş’ta askerlerimizin savaşarak geçtikleri yolları onların anısına bisikletlerle geçerek onları andıkları ve mezarları başında dualarını okudukları ve bundan büyük haz aldıklarını, kendilerine  gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Tuğgeneral Osman Alp bu anlamda her zaman bisiklet grubunun yanında olduklarını ve yakından takip edeceğini belirtti.
TESUD Bisiklet grubu başkanı Osman Kutlu bize yaptığı özel açıklamada her yıl Afyonkarahisar’da başlattıkları turlarının 2020 kutlamalarının Ankara Anıtkabir’den başlayıp,

Polatlı, Akşehir, Şuhut, Kocatepe, Afyonkarahisar’dan sonra yine savaşların yapıldığı yerleri geçerek 9 eylül’de İzmir’de biteceğini söyledi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: BÜYÜK, TAARRUZ, BİSİKLET, GRUBUNDAN, NEZAKET, ZİYARETLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});