İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kurban etlerini poşetle saklamayın
Kurban etlerini poşetle saklamayın
Haber
26 Temmuz 2020 - Pazar 20:20 Bu haber 545 kez okundu
 
Calışan Annelere destek açıklaması Geldi
Calışan Annelere destek açıklaması Geldi
YAŞAM Haberi
Calışan Annelere destek açıklaması Geldi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Avrupa Birliği ile ortaklaşa finanse edilerek, Sosyal Güvenlik Kurumunca Ankara, İstanbul ve İzmir’de hayata geçirilen ‘Eğitimli ...

 Bakıcıların Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’ ile ayrıca özel gereksinimli çocuğu olan annelerin 50 euro artırımlı 300 euro ödeme alarak destekleneceğini bildirdi.

Söz konusu projeye ilişkin detayları paylaşan Bakan Selçuk, “’Sigortalı çalış, sigortalı eğitimli bakıcı çalıştır’ sloganıyla 2019 yılında başlayan projeden halen 0-24 aylık çocuğu olan 4/a statüsünde sigortalı çalışan annelerimiz yararlanabilmektedir.

Projeden yararlanmak isteyen annelerimiz internet üzerinden başvuru yapabilirler” ifadelerini kullandı.

Projenin amacının kadınların kayıtlı istihdamını desteklemek ve aile-iş yaşamı dengesini güçlendirmek olduğunu belirten Bakan Selçuk, bakanlık olarak aile birliğini korumayı ve güçlendirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Bahse konu projeye başvuruların devam ettiğini kaydeden Bakan Selçuk, desteklerin önümüzdeki yıllarda kademeli artırılarak 2021 yılında 325 euro, 2022 yılı için de 350 euro olacağının mesajını verdi

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Calışan, Annelere, destek, açıklaması, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});