Haber
04 Temmuz 2019 - Perşembe 17:44 Bu haber 1974 kez okundu
 
“CHP demek kriz demek, kaos demek
Taytak ilimizin sorunlarını TBMM’de gündeme getirmiştir”
GÜNDEM Haberi
“CHP demek kriz demek, kaos demek


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) haftalık basın toplantısında konuşan İl Başkanı Mehmet Kocacan, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın ilimizin sorularını TBMM’de gündeme getirerek birçok konuyu çözüme kavuşturduğunu söyledi. CHP İl Başkanı Nevzat Ercan’ında basında çıkan açıklamalarına da MHP lideri Devlet Bahçeli’nin söylemleriyle cevap veren Başkan Kocacan, “CHP demek kriz demek, kaos demek, kargaşa ve kavga demek'' dedi.


Basın toplantına MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, İl Sekreteri Beytullah Bostancı ve parti yönetimi katıldı. Ulusal ve yerel gündemin değerlendirildiği basın toplantısında konuşan İl Başkanı Kocacan, “Türkiye'nin elbette ki coğrafik konumu, askeri üst bölge konumu dünya ülkelerinin dikkatle takibi altındadır. Kuzeydoğu bloğu, Ortadoğu bloğu, Asya'da konumlanan ülkeler ve Avrupa ülkelerinin gözü daima üzerimizde olmuştur. Bu sebepten dolayıdır ki havadan, karadan, denizden koruma, kollama, lojistik desteklenmesi için her türlü teknik, stratejik durumlar sağlanması amaçlı S-400 ve F35 gibi daha bir çok argüman savaş tehdidi, terör saldırısı buna benzer acil ihtiyaçlar için imalatın yapımı, satın alımı hatta satılacak ülkelere imalatımız içinde olanların satılması zorunluluğu vardır. Türkiye'nin bedeli ödenmiş alım şartnamesi yerine getirilmiş bu tür malzemelerin teslimini istemesi ve ısrarcı olması en tabi hakkıdır” dedi.

“Verimli bir toplantı gerçekleştirdik”
Geçtiğimiz haftasonu düzenlenen istişare toplantısının verimli geçtiğini belirten Başkan Kocacan, “Haziran ayının son haftasında Cumartesi ve Pazar günü Afyon ilimizin gözde otellerinden birinde MHP Afyonkarahisar İl Teşkilatı olarak kazanan ilçe ve belde belediye başkanlarımıza belediyecilik, yerel hizmetler konusunda seminer düzenledik. Bu seminerimize genel merkezimizden mahalli idarelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sadir Duymaz Beyefendi, MHK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Sn. Mehmet Taytak beyefendilerin iştirakleri, semineri vermek üzere Mahalli İdareler Denetçisi Emekli Müfettiş Sn. Halil Memiş Beyefendi ve İl Başkanlığı yöneticileri, İlçe Başkanı Fevzi Kartal, Bey,İl Ocak Başkanı Timur Bayram Bey katılmıştır. Amacındaki yerini bulan belediyecilik hizmetlerinin ne olduğu, nasıl hizmet anlayışıyla yapılması gerektiği, proje üretimi, istihdam sağlanması, dere ve ıslah çalışmaları, içme suyunun önemi, acil eylem planları gibi birçok konu ele alınmıştır. Yerinde yönetimlerin değeri, kanun, genelge ve yasaların işleyişi hakkında bilgi akışı sağlanmıştır. Katılımlarıyla bizleri onurlandıran Sayın Sadir Durmaz Bey'in memnuniyeti ve bölgesel toplantıların ilimizde yapılacağını düşünmesi bizleri ayrıca sevindirmiştir” diye konuştu.

“Taytak ilimizin sorunlarını TBMM’de gündeme getirmiştir”
MHP MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın ilimizin sorularını TBMM’de gündeme getirerek birçok konuyu çözüme kavuşturduğunu da dile getiren Kocacan, “MYK üyesi ve MHP Milletvekilimiz Sayın Mehmet Taytak Bey'e 24 Haziran seçimlerinden bu yana yedi yirmi dört telefonlarının açık olması, her konu ve problemde çözüm odaklı bizlere yardımcı olması, halkımızın bir çok sorununu dile getirerek Ankara ile aramızda köprü kurulmasında yardımcı olması tüm teşkilat mensupları gibi değerli Afyonlu hemşehrilerimizi de ziyadesiyle memnun etmiştir.  İlimizin adeta sesi, gözü, kulağı olmuş birçok konuyu medyaya, siyasete, meclise taşımak suretiyle halkımızın dikkatine sunmuştur” ifadelerini kullandı.

       

“'CHP demek kriz demek, kaos demek, kargaşa demek''
CHP İl Başkanı Nevzat Ercan’ında basında çıkan açıklamalarına MHP lideri Devlet Bahçeli’nin söylemleriyle cevap veren Başkan Kocacan, “'CHP demek kriz demek, kaos demek, kargaşa ve kavga demek'' dedi. Başkan Kocacan, “CHP İl Başkanı Nevzat Ercan Bey İstanbul seçimleri sevinciyle olsa gerek haftalık basın toplantısında Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyime işine baksın diyerek bir cümle sarf etmiştir

. CHP'li arkadaşlar bir kez daha kendilerine yakışan tarzda beyanda bulunmuş ancak TBMM'de Salı günü grup toplantısında bilge liderim Devlet Bey'imin CHP için tarifi tam da yerini bulmuştur. ''CHP demek kriz demek, kaos demek, kargaşa ve kavga demek'' diyerek izahını yapmıştır. Kendi yaptıklarını görmeyen gözün, söyleyemeyen ağzın bize dil uzatması hiç uygun düşmemiş, kendilerinin ahlaki ve siyası seviyesini düşürmüştür.

Hele alaycı bir dille arzı endam etmesi yakışmamıştır.

Gezi olayları ortada, HDP ile yan yana oluşları, aşırı dinci dediklerine muhtaç oluşları, hatta terörist ve uzantılarını meclise taşımaları ortada iken bodrum katından yirminci kata taşın ulaşmayacağı malumdur.

MHP'liler olarak biz seviyemizi biliriz. Bu işler çap meselesidir. Herkes kendine baksın

. Devlet işleri devlet adamlarının işi olmalıdır. Sayın il başkanı eğitim öğretim konuşur eyvallah, Afyon ili için eksik tamamlar eyvallah, bir yanlış tespit eder gerekçesini ortaya koyar eyvallah, olması gereken gerekli görülen için fikir çıkarır yine eyvallah ancak büyük devlet işleri Nevzat Ercan'ı aşar, altında kalır. Kendisi bilir. Biz siyasilere düşen şahıslarla ilgili konuşma üslubuna dikkat etmektir. Kendilerine tavsiyemdir” dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: “CHP, demek, kriz, demek,, kaos, demek,
Yorumlar
Haber Yazılımı