AFYONKARAHİSAR CANLI İZLE
Haber
06 Kasım 2019 - Çarşamba 11:17 Bu haber 1540 kez okundu
 
ÇİNİ KURSLARINA BÜYÜK İLGİ
ÇİNİ KURSLARINA BÜYÜK İLGİ
AFYONHABERTURK ÖZEL HABER Haberi
ÇİNİ KURSLARINA BÜYÜK İLGİ


Geleneksel el sanatlarımızdan sadece birisi olan Çini işletmeciliği yüzyıllık bir geçmişe sahiptir.

Çini sanatı İznik ve Kütahya bölgesinde çok ileriye gitmiş bir el sanatımız olarak dünyaya ismini duyurmuştur.

Duvar çinileri, vazo,tabak,bardak yada farklı objelerin püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız bunun mutlaka kursunu almanız gerekli. Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi bu anlamda Kültür ve semt evinde Nezire Tuna hocanın usta öğreticiliğinde Çini kursları açmıştır. Birbirinden değerli insanların haftanın belirli günlerinde buraya gelip çinin sanatının güzelliklerini farklı objelerine yansıtıp mutlu oldukları gibi burada yaptıklarını kimi evlerine kimisi eşinin dostunun arkadaşının doğum günlerinde kalıcı hediyeler olarak sunmakta. 
Kültür ve sanatın her geçen gün geliştiği ilimizde trafikten kurtulmuş bir sanat sokağının olması gerektiğini gözle görülmekte. 
Çini sanatı usta öğreticisi Nezire Tuna ile yaptığımız konuşmada hafta sonları kursa katılımların daha yoğun olduğunu hafta içerisinde on beş kişilik bir grup geldiğini ve her geçen gün taleplerin arttığını söyledi.

Tuna Halk eğitim Merkezi kurslarını takip etmenin çok basit olduğunu bu nedenle her hangi bir kursa katılmamaktan çekinmemelerini dile getirdi...
Türk Mustafa

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: ÇİNİ, KURSLARINA, BÜYÜK, İLGİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı