EN FANATİK FETÖ’CÜ HAKİM VE SAVCILARI MESLEĞE ALANLAR ORTADA

EN FANATİK FETÖ’CÜ HAKİM VE SAVCILARI MESLEĞE ALANLAR ORTADA

Haber
19 Eylül 2016 - Pazartesi 11:47 Bu haber 895 kez okundu
 
ÇOBAN GAZİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI
GÜNDEM Haberi
ÇOBAN GAZİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

ÇOBAN GAZİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

            19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türk ulusunun birlik ve beraberliğinin ve devletin bağımsızlığının aziz şehitlere ve kahraman gazilere borçlu olunduğunu söyledi.

          Başkan Burhanettin Çoban mesajında, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak, milletin birlik, beraberlik, barış ve huzurunu sağlamak için canları pahasına cepheden cepheye koşarak bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerin; bağımsızlığın ve Cumhuriyet'in onurlu sembolleri olduğunu söyledi. Kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak ve Aziz Türk Milleti'ni var etmek için üstün bir cesaret gösteren Gazilere minnet borcu olarak idrak edilen bu günün en içten duygularla kutlanması gerektiğini belirten Başkan Burhanettin Çoban, gazilerin hatıraları, manevi emanetleri, vatan uğruna gösterdikleri mücadele azimlerinin her daim hürmetle ve hayranlıkla anılması gerektiğini bildirdi.

            Başkan Çoban mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi: "Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetlerdir. Yüce Milletimiz, devletimizin ve milletimizin bekası uğrunda büyük fedakârlıklar gösteren kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmamış, bundan sonra da unutmayacaktır. Belediye olarak, gazilerimiz ve şehitlerimizin yakınlarına layık oldukları kıymeti veriyor, onların her türlü sorun ve talepleriyle en hassas şekilde ilgileniyoruz. Bundan sonra da bütün imkânlarımızla onların yanında ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Birlik ve bütünlüğümüzün, özgürlük ve bağımsızlığımızın en kıymetli simgeleri olan şehit ve gazilerimiz, devletimizin varlığının güvencesi ve sembolü olarak milletimizin gönlünde ebediyen yaşayacaktır.

            Bu minnet ve şükran duyguları içinde, tüm gazilerimizin gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve hayatını kaybetmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum."


Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı