İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber
10 Kasım 2019 - Pazar 11:23 Bu haber 539 kez okundu
 
Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal’ın, yayınladığı mesaj
Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal’ın, yayınladığı mesaj
GÜNDEM Haberi
Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal’ın, yayınladığı mesaj

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesaj

“Cumhuriyetimizin Banisi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve özlemle anıyor, hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz”


(DP Basın Merkezi – 10 Kasım 2019) Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Genel Başkan Uysal, hayattayken örnek bir insan olduğunu söylediği Cumhuriyetimizin Banisi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hala hem bizlere hem de dünyaya örnek oolduğunu ifade ederek şu mesajı yayınladı:

“Toplumun ümitlerini hep canlı tuttu”

“81 yıllık bir hicran; sadece şahsına değil, o abide şahsiyette vücut bulmuş olan değerlere, mücadele azmine, kararlılığına, vatana aşkı, millete inancına...

Lider olmanın gerekliliklerinden biri, liderlik ettiği toplumun, topluluğun ümitlerini canlı tutmaktır. 

“Tarihi değiştirdi”

Atatürk, "Bitti" denen bir anda bir millete zaferin mümkün olduğunu, asıl varlığın başarmak noktasındaki iman olduğunu göstererek tarihi değiştirdi.

Bu topraklarda bir milletin kaderine nazar eden değişiklik, yalnız cumhuriyetin ilanı, egemenliğin kayıtsız şartsız sahibine teslimi ile sınırlı kalmadı. Talihin makus olduğunu düşünen dünya insanlığına, inandığında, birlik ruhu ile neleri başarabileceğini gösterdi.

Hayattayken örnekti, örnek olmaya, alınmaya devam etti; tıpkı bu Aziz Milletin gelecek tasavvuruna liderlik ettiği, etmeye devam ettiği gibi.

“Hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz”

81. yılında bizlere, Milletimize, Türk Gençliğine bıraktığı mirasa tutku ve kararlılıkla sahip çıkacağımıza bir kez daha söz vererek Cumhuriyetimizin Banisi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve özlemle anıyor, hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.”

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Demokrat, Parti, Genel, Başkanı, Afyonkarahisar, Milletvekili, Gültekin, Uysal’ın,, yayınladığı, mesaj,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});