Haber
02 Aralık 2019 - Pazartesi 12:08 Bu haber 998 kez okundu
 
Devletimiz Her Yönüyle Sizlerin Yanında
Bu Tür Sıkıntılar Manevi Duygularla Aşılabilir
GÜNDEM Haberi
Devletimiz Her Yönüyle Sizlerin Yanında

Aralık ayında kutladığımız Engelliler Günü engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında, yılda bir günde olsa kamu kurum ve kuruluşları olarak gerekse de diğer STK’lar tarafından bu anlamlı gün hatırlanıyor, gününüz kutlanıyor ve sizlerin problemlerine çözüm bulmaya çalışıyoruz. Engellilik isteyerek elde edilen bir durum değil. Bir kısım engelli kardeşlerimiz doğum itibariyle böyle bir durumda, bir kısmı da kazalar ve değişik sebeplerle engelli durumunda. Aslında sağlam olan herkes engelli adayıdır. 
Hepimiz bir gün engelli olabiliriz. Bu yönüyle empati yapmamız gerekiyor. Engelli olmayan kardeşlerimizin de empati yapmaları gerekiyor. Sahip olduğumuz değerler bizlerin elinde olan değerler değil.
 Bunlar Yaradan’ın bizlere bahşettiği değerler. Bu değerlere sahip olmak ta çoğu zaman bizim elimizde değil” dedi.

 

Bu tür sıkıntıların manevi duygularla aşılabildiğini söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Biz inanalar olarak dünyayı geçici görüyoruz. Bu dünyada engelli olan kardeşlerimiz bu sıkıntılarının karşılığını ebedi âlemde alacak ve belki de orada şimdiki durumunda daha sağlıklı olacaktır. Şükür ve sabır kelimelerini bünyemizde iyi bir şekilde tutabilirsek, bu iki kavramı iyi bir şekilde özümseyebilirsek, engellilik ve diğer alanlardaki sıkıntılarda daha az olumsuz şekilde giderilmiş olur.
 Bu tür sıkıntılar ancak manevi duygularla aşılabilir. Manevi duygularla etkileri azaltılabilir.
 Bu yönüyle İl Müftülüğümüze ve Müftülük çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum. 
Yıl boyu devam eden kurslarla engelli kardeşlerimizin yanında olmaları ve bugün sizleri unutmaları dolayısıyla kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

Devletin her zaman engellilerin yanında olduğunu belirten Vali Mustafa Tutulmaz: “Bundan 20 yıl önce engelli kardeşlerimizin elde ettikleriyle bugünkü imkânları kıyaslamak bile mümkün değil. Bugün devletimiz her yönüyle sizlerin yanındadır. Gerek evde bakım hizmetleriyle, gerek gündüzlü Bakım Evi hizmetleriyle sizlerin yanındayız. 
Bugün itibariyle 50 engellimize engelli bakım hizmeti verilmektedir.
Arzu edenlere de yine hizmetler devam etmektedir. Her zaman devletimiz, kamu görevlisi arkadaşlarımız sizlerin yanındadır.
 Ben bugünün iyiliklere, güzelliklere vesile olmasını diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin ilahi dinletisi sunduğu programda Umre Ödüllü bilgi yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Engelliler ve aileleriyle yakından ilgilenen Vali Mustafa Tutulmaz, onlara çeşitli hediyeler takdim etti. 

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Devletimiz, Her, Yönüyle, Sizlerin, Yanında,
Yorumlar
Haber Yazılımı