Haber
04 Temmuz 2019 - Perşembe 15:00 Bu haber 1948 kez okundu
 
DEVLETİN MALINA ZARAR VERMEK HAİNLİKTİR.
DEVLETİN MALINA ZARAR VERMEK HAİNLİKTİR.
GÜNDEM Haberi
DEVLETİN MALINA ZARAR VERMEK HAİNLİKTİR.

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından mahallelerin muhtelif noktalarında yapılan parkların, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kasıtlı olarak tahrip edilmesi tepkilere neden oluyor.

Kimsenin anlam veremediği şekilde parklardaki duvar yazılarından, oturma gruplarının ateşe verilmesine, salıncak zincirlerinin kopartılmasından, halı saha zeminleri ve tartan pistlerin yerinden sökülmesine kadar hatta tuvalet taşları kırılarak kullanılamaz hale getiriliyor.

Mahalle halkının nefes aldığı, çocukların oyunlar oynayıp, gülüp, eğlendiği parklara verilen tahribatlar ‘Kim bunlar, neden yapıyorlar?’ sorularını akıllara getirirken, mahalle sakinleri,  “Parklar hepimizin ortak malıdır. Belediyemiz bu parkları herkesin yararlanması, aileleriyle hoşça vakit geçirip eğlenmesi için yapıyor. Acaba bu şekilde zarar verenlerin eline ne geçiyor” diyerek tepki gösteriyor. Bu tür olaylarda ihbarların çok önemli olduğunu ve görenlerin hiç vakit kaybetmeden polise ya da zabıtaya haber vermesini isteyen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise;

Kimlerin hangi amaçla bu çirkin davranışları yaptığını, bilmiyor ve anlam veremiyoruz.

Kamu malına zarar verme suçunu da işleyen bu kişiler, unutmamalılar ki parklar kendi vergileriyle yapılıyor ve özellikle oyun gruplarına verdikleri zararlar çocukları çok üzüyor. Buraları biz beklemeliyiz.

Duyarsız kalmamalı, zarar veren insanları ikaz etmeliyiz” sözleriyle bu kişileri daha duyarlı olmaya davet ediyor.

Oturma grupları, banklar, çöp kovaları, barbekü malzemeleri, spor aletleri gibi diğer park malzemelerinin düzgün ve özenli bir şekilde kullanılmasını isteyen ekipler vatandaşların bu malzemeleri, kendi evindeki malzemeleri kullandığı şekilde özenle kullanması gerektiğini dikkat çekiyor.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: DEVLETİN, MALINA, ZARAR, VERMEK, HAİNLİKTİR.,
Yorumlar
Haber Yazılımı